Skocz do zawartości

F21 Przyciemnienie szyb


gruby19

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Planuję na dniach przyciemnić szyby w swojej F21. Auto jest w kolorze białym. Planowałem zrobić tył na około 70% - 80% (czyli podobnie jak fabryczne poziomy przyciemnienia producentów) oraz ewentualnie boczne przednie na 30%-40%. Czy możecie pochwalić się zdjęciami jak macie przyciemnione szyby w swoich autkach oraz informacją jakie to są wartości procentowe ?

Przy okazji - uważacie, że jest sens przyciemniać szyby boczne przednie? Mam świadomość, że wiąże się to z utratą dowodu, ale może takie 30% przechodzi w trakcie kontroli? Nie chciałbym zrywać tego gdzieś na poboczu... macie jakieś doświadczenia ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
U mnie w wątku masz białe F20 z przyciemnionymi tylnymi szybami. Folia, koszt ok 400-500 zeta 3 lata temu. Przodu nie przyciemniałem bo mi to nie potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tył 95 % przód na ok 40-50% nie pamiętam już .Z przodem to ryzyko w razie czego się zdejmie na miejscu.Nigdy mi się nikt nie przyczepił..Ale można trafić na nadgorliwców.

Z tego co pamiętam z przodu musi być 70% przejrzystości ale mogę się mylić.

U46nlde7cBwxTXEKCaMFJf5SNfl2vkIQDUDwls1D9yRP4lQDt63csCTxUflho-2DWnFMsNJSpXXagZ0InmF0C6YHK7B2gMoHg46RBSuLm9woBYKx7sk82cczls9EB0Cc6KGxUAsk_VwZFIQc4Rqy4Um8nLEX5ZRANOrJcX8a9Lfl3R048E-P6yPVsNTJtPGJTP2O5AcF-zyupOVmooSpPNJQNSdziHaMOfRKTQQigZDUWqAIoO6powy2Wrl7PJsAm5XCLvwFg3jFChMNfihYjqJqLkgq9lRXCM7g8aM5MUQ_0gQ2dBs4hLlValC1vhTqrPAjHc9J9BJbq2AwUa8TlzYsn3AbmjZW7DtafXMxeNXdQg4yoQcI5uLBuQhadpXonI2NKVk5kHJa3Dg3g6P9_fSzu8Gglha41bKKw5ViR4oerCMlTjropQnDeDP4QPw2BvaSpWG8eTMZTe7Me9RNNEm4h7KftXdBsfSg9V20i4Y1M5tn3yoEDaNBleR5vidybex-gKUk0gNLIrOL6vm2jMoX1zoWHnm8w6JBuUIDJ-nRJPI8giII3tr856PTAs1SbdowL3HmxdPMnrBfKJYGLPdG8q16tTTn1NLSBBOuXhVC2IPyiE-SKw=w1234-h925-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tył 95 % przód na ok 40-50% nie pamiętam już .Z przodem to ryzyko w razie czego się zdejmie na miejscu.Nigdy mi się nikt nie przyczepił..Ale można trafić na nadgorliwców.

Z tego co pamiętam z przodu musi być 70% przejrzystości ale mogę się mylić.

U46nlde7cBwxTXEKCaMFJf5SNfl2vkIQDUDwls1D9yRP4lQDt63csCTxUflho-2DWnFMsNJSpXXagZ0InmF0C6YHK7B2gMoHg46RBSuLm9woBYKx7sk82cczls9EB0Cc6KGxUAsk_VwZFIQc4Rqy4Um8nLEX5ZRANOrJcX8a9Lfl3R048E-P6yPVsNTJtPGJTP2O5AcF-zyupOVmooSpPNJQNSdziHaMOfRKTQQigZDUWqAIoO6powy2Wrl7PJsAm5XCLvwFg3jFChMNfihYjqJqLkgq9lRXCM7g8aM5MUQ_0gQ2dBs4hLlValC1vhTqrPAjHc9J9BJbq2AwUa8TlzYsn3AbmjZW7DtafXMxeNXdQg4yoQcI5uLBuQhadpXonI2NKVk5kHJa3Dg3g6P9_fSzu8Gglha41bKKw5ViR4oerCMlTjropQnDeDP4QPw2BvaSpWG8eTMZTe7Me9RNNEm4h7KftXdBsfSg9V20i4Y1M5tn3yoEDaNBleR5vidybex-gKUk0gNLIrOL6vm2jMoX1zoWHnm8w6JBuUIDJ-nRJPI8giII3tr856PTAs1SbdowL3HmxdPMnrBfKJYGLPdG8q16tTTn1NLSBBOuXhVC2IPyiE-SKw=w1234-h925-no

 

Przód u Ciebie jest 50% jest to najjaśniejsza folia, której przy Twoim przyciemnieniu tylu, praktycznie nie widać i ciężko zauważyć ze coś w ogóle jest na przodzie, w e87 z tylu robiłem 70% a przód 50% i jeździ do tej pory bez problemów pomimo kilku kontroli przez policje. Tak przód musi mieć 70%, czyli jaką folie byś nie nakleił to już łamiesz przepisy.

 

 

Co do tematu jeśli przód chcesz zrobić ta najjaśniejsza folia to przy dużych szybach jakie są w 3D nie będzie tego aż tak widać jak u kolegi powyżej nawet będzie jaśniej jak zrobisz tył na 70%, według mnie fajnie wygląda samochód szczególnie wersja 3D z przyciemnieniem jak ja to zrobione mam u siebie, czyli przód i tył jednakowy % (fabrycznie miałem przyciemniony tył a przód dorobiłem folia), lecz tu już jest duże ryzyko skrobania czy zabrania dowodu.

Poniżej zamieszczam foto, a co do policji to już zależy na kogo trafisz jak są ogarnięci i lubią się o to przyczepiać to pójdzie dowód lub skrobanie przy nich a jeśli niezbyt to o nic się nie przyczepia, bo nawet nie zauważą, szczególnie przy nowszych autach. Ogólnie to mimo wszystko polecam przód + tył bo daje dużo do wyglądu auta jak i nagrzewanie się środka jest mniejsze.

 

przed

cd7bf2ae795431c2cfeb19343ef72fe3.jpg

 

po

fa8f096e2d5f5e35c081afdf30c2726f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawa koncepcja z jednakowym przyciemnieniem przodu i tyłu. Świetnie to u Cb wygląda :cool2:

Ja zawsze tył robię smołę tak jak widać na zdjęciach no ale masz też rację i ten przód w dzień wygląda jakby nie był wcale przyciemniony.

W nocy wygląda to jednak już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawa koncepcja z jednakowym przyciemnieniem przodu i tyłu. Świetnie to u Cb wygląda :cool2:

Ja zawsze tył robię smołę tak jak widać na zdjęciach no ale masz też rację i ten przód w dzień wygląda jakby nie był wcale przyciemniony.

W nocy wygląda to jednak już dużo lepiej.

 

Dzięki wielkie :cool2:

wiem jak to wygląda w dzien i w nocy bo miałem u siebie w e87 95% tył a przód 50% przez pewien okres, niestety zdjęcia wygasły a na dysku nie mam a później tył rozjaśniłem do 70%, ale jest właśnie tak jak piszesz, zależy od pory, słońce czy też zachmurzenia i pod jakim kątem patrzysz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>90% to jest dla mnie zbyt mocne przyciemnienie. U Ciebie przy czarnym aucie wygląda świetnie, ale u siebie miałbym zbyt duży kontrast. Tył na pewno zostanie gdzieś w granicach 70-80%.

 

w e87 z tylu robiłem 70% a przód 50% i jeździ do tej pory bez problemów pomimo kilku kontroli przez policje.

Taką konfigurację właśnie planowałem zastosować u siebie. Masz może gdzieś zdjęcia tej e87 jak to wygląda ?

 

Na stronie firmy, w której będe wykonywał usługę, widzę następujące poziomy przyciemnienia:

http://www.simfol.pl/wp-content/uploads/2017/02/stopnie-ciemno%C5%9Bci-1.jpg

Jeśli oferta się nie zmieniła, to prawdopodobnie zdecyduję się na przyciemnienie 80% Tył + 70% Przód, albo 70% całość.

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie - Jak u Was poradzili sobie z tymi kropkami na tylnej szybie (Matrix dot)? czytałem, że jest to problem podczas przyciemniania szyb w bmw... trochę sie boję czy mi nie zostawią jakiejś jasnej ramki, czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim podpisie masz link do galerii, ale masz jedno przykładowe poniżej.

Co do przyciemnienia ja bym zrobił jednak całe auto 70%, bo tak jak pisałem poprzednio 50% to prawie jest niezauważalna, weź pod uwagę, że jak zrobisz cały tył 70% to się jednak ściemni a z przodu zostaje jeszcze czołowa szyba co puszcza dużo światła do tego masz F21, więc 3D co daje nam duże szyby boczne przednie, zobacz na zdjęciu z mojej E87, czyli 5d tył 70% przód 50% i pod takim kątem jest praktycznie niewidoczna..

http://i.imgur.com/5T1VrAr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja F21 w tej chwili wygląda tak:

 

http://imageshack.com/a/img924/6685/c2t6Bs.jpg

http://imageshack.com/a/img922/1007/xiqJTr.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/5258/DXR8Fs.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img922/4974/NWTO6S.jpg

http://imageshack.com/a/img924/3906/T9UDMI.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/4093/8EJnOx.jpg

 

Nie znam się na tym, ale w mojej opinii te szyby już wyglądają dość ciemno a w dodatku są mocno "lustrzane". Porównywałem z autami obok i w swoich szybach mogę się normalnie przejrzeć jak w lustrze (widać to na niektórych zdjęciach).

Nie chce uzyskać tak ciemnego efektu jak Duffy w F21, więc wariant 70% na całość odpada. Kombinacja P:70/T:80 też chyba odpadnie, bo boje się, że będzie zbyt ciemno.

Jutro koło południa odstawiam auto - skonsultuję się jeszcze z firmą, która będzie przyciemniać, ale prawdopodobnie skończy się na obklejeniu P:50/T:70. W końcu początkowo przód miał nie być w ogóle ruszany, więc chyba będzie nieźle.

 

Ponawiam moje pytanie odnośnie kropek Matrix Dot na krawędziach szyb - nie mieliście z tym problemów? Folia nie odchodzi? nie ma ramek ?

 

PS.

Dla porównania dodaje zdjęcie A5 znajomego. Co prawda nie pamięta jakie były poziomy przyciemnienia ale wydaje mu się, że P:70/T:85 i na tyle moim zdaniem wygląda. Inny styl auta oraz kolor więc efekt fajny, ale do białej F21 chyba odrobinę za mocno.

 

http://imageshack.com/a/img923/4821/kUgjxN.jpg

Edytowane przez gruby19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcia się nie wyświetlają. Ten ciemny efekt jest przez to ze nie ma słońca i pod takim katem przez co wyglada jak wyglada. Dużo zależy od miejsca światła itp w każdym miejscu będzie inaczej wyglądać raz ciemno raz jasno :)

Rób 70 wszystko lub tył 70 przód 50.

Załączam Ci inne foty, co do dot matrix to już zależy od firmy która będzie Ci to robić, jedni zrobią ze będzie czysta szyba a inni zostawia białe kropki w e87 folia leży już 4 lata +- i nic się nie odkleja.

 

bc7f77b2f01917f5ed6ac974dbaa0981.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest ok ;) No niestety jest to ciężka decyzja ja w e87 poprawiałem szyby 3 razy aż w końcu doszedłem do tego czego chciałem, jeśli nie masz problemów z policja to rób 70 na białej będzie to fajnie wyglądać.

Zapożyczam foto od pani_E i tutaj wrzucam po lewo jej 4-er i wszystkie szyby jedna folia jak dla mnie wyglada to mega fajnie przy białym kolorze

3a8f0d5ed668d863603f0fdb9b0b55d7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Duffy oraz inni, którzy macie przyciemnione szyby - mam do Was ogromną prośbę - wrzućcie zdjęcie, jak Wasza folia przylega do tych czarnych nadrukowanych kropek wokół szyb. Najlepiej gdyby były to zdjęcia wykonane z bliska. Chciałbym zobaczyć, czy folia dolega dokładnie do tych kropek, czy odkleja się od nich, czy powstają jakieś białe ramki?

 

Dzisiaj byłem umówiony na 12, Zakład wybrałem na podstawie opinii i oceny więc zakładałem, że są dobrzy w tym co robią. Jednak powiedzieli mi, że folia nie przyklei się do tych czarnych kropek i zostanie biała ramka, a ja te kropki mam na wszystkich szybach!! Pokazali mi ten efekt na innych samochodach i wygląda obrzydliwie! wokół ciemnej szyby obklejonej folią, pojawia się ramka w "naturalnym" kolorze szyby. Zrezygnowałem z usługi i wróciłem do domu. Będę szukał zakładu, który sobie z tym poradzi...

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia jak to wygląda na aucie:

dot-matrix.gif

e19d900be598c6d9ab72ac72c3743fc2.jpg

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=434153&d=1397697861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra to mało powiedziane :shock: :shock:

Zaraz Ci wrzucę zdjęcie jak to u mnie wyglada a wieczorem z byłej e87 bo ma podjechać do mnie na mycie :mrgreen:

 

#edit

Foty z mojego przodu, u mnie tego praktycznie nie ma.

7e37f24f625abe1cd174675a1a152a1f.jpg

f6aed8565c34ef3a24fe04acfe6a4622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje przyciemnianie, to za 2 tygodnie jestem umówiony ostatecznie na usługę. Przód: 50% + Tył: 75%.

Niestety dzwoniłem w wiele miejsc i wszyscy potwierdzają, że biała ramka zostanie zawsze i nie da się tego uniknąć, ani poprzez zmianę folii, ani poprzez zmianę zakładu. Można to obejść tylko przez przyciemnianie piecowe, które kosztuje ~2tyś PLN.

Jedyną szansą, że będzie mniej widoczna, jest ciemne wnętrze samochodu, które w F21 jest dość powszechne.

F20 Nie ma tego problemu, ponieważ na szybach w drzwiach nie ma kropek. Jeśli szyby są przyciemnione fabrycznie jak u @Duffy, to też nie ma problemu. Czasem auta z segmentu premium mają podwójne szyby - wtedy kropki są pomiędzy szybami i też nei ma problemu.

W każdym innym przypadku białe ramki się pojawią. Można to zauważyć na zdjęciach przyciemnionych aut - niezależnie od klasy samochodu, ramki są mniej lub bardziej widoczne. Widać je również na zdjęciu audi, które zamieściłem oraz na E87 Duffiego.

Co ciekawe, żeby położyć folię na przednich szybach, będą mi rozbierać drzwi... Nie bardzo mam na to ochotę, ale jeśli nie będą chcieli zrobić inaczej no to trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje przyciemnianie, to za 2 tygodnie jestem umówiony ostatecznie na usługę. Przód: 50% + Tył: 75%.

Niestety dzwoniłem w wiele miejsc i wszyscy potwierdzają, że biała ramka zostanie zawsze i nie da się tego uniknąć, ani poprzez zmianę folii, ani poprzez zmianę zakładu. Można to obejść tylko przez przyciemnianie piecowe, które kosztuje ~2tyś PLN.

Jedyną szansą, że będzie mniej widoczna, jest ciemne wnętrze samochodu, które w F21 jest dość powszechne.

F20 Nie ma tego problemu, ponieważ na szybach w drzwiach nie ma kropek. Jeśli szyby są przyciemnione fabrycznie jak u @Duffy, to też nie ma problemu. Czasem auta z segmentu premium mają podwójne szyby - wtedy kropki są pomiędzy szybami i też nei ma problemu.

W każdym innym przypadku białe ramki się pojawią. Można to zauważyć na zdjęciach przyciemnionych aut - niezależnie od klasy samochodu, ramki są mniej lub bardziej widoczne. Widać je również na zdjęciu audi, które zamieściłem oraz na E87 Duffiego.

Co ciekawe, żeby położyć folię na przednich szybach, będą mi rozbierać drzwi... Nie bardzo mam na to ochotę, ale jeśli nie będą chcieli zrobić inaczej no to trudno

 

 

Zostaje mniej lub więcej tak jak napisałeś to już zależy jak potrafią sobie z tym radzić u mnie jest praktycznie niewidoczne przy F21, przy E87 jest bardziej widoczna (robiłem gdzie indziej w F21 i gdzie indziej w E87). Piecowe niestety drogie robiąc wszystkie szyby.. ja się osobiście zastanwiam nad sciągnięciem folii z przodu i zrobiebine piecem, bo przy dwoch szybach beda to mniejsze koszta, osobiście też wole, żeby mi ktoś kto przyciemnia szyby nie rozbierał boczku, ale to już zależy od ich metody robienia niektórzy robią na drzwiach a niektórzy ściągają szyby, bo jak ściągniesz szyby jest łatwiej nałożyć dobrze folie chociaż przy drzwiach bez ramkowych myślę, że jest sporo łatwiej nałożyć tą folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
biała ramka zostanie zawsze (...) Można to obejść tylko przez przyciemnianie piecowe,

Jakiś czas temu zawodowo zajmowałem się przyciemnianiem szyb i kolega ma rację. Tylko przy piecowym przyciemnianiu nie ma śladów.

Przy naklejaniu folii, im ciemniejsza folia tym bardziej widać ramkę - ale to chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zrobię bo ostatnio odpalam może z raz na kwartał..

Jednak u kolegi z daleka widać różnicę. Nawet makro nie jest potrzebne.

Myślę że bym coś zauważył przez rok bo drażnią mnie takie rzeczy. Sprawdzę i dam znać na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tutaj widać, że jest zrobione ładnie.

Ale faktycznie poprosimy zdjęcie z bardzo bliska. Jestem ciekaw jak przylega folia do tych kropek.

U mnie folia jest świeżo położona, więc pewnie za tydzień będzie to wyglądać inaczej (tylko pytanie czy lepiej czy gorzej :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem ciekaw jak przylega folia do tych kropek.
Ja również :)
pewnie za tydzień będzie to wyglądać inaczej (tylko pytanie czy lepiej czy gorzej :( )
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jeżeli osoba która kładła folię, dobrze wycisnęła płyn spod folii, a folia jest dobrej jakości, to wielkiej różnicy nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.