Skocz do zawartości

Moduł świateł przestrzeni podłogowej


gbr_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, prawdopodobnie mam uszkodzony ten moduł w mojej e90 - nie działają światła cofania. Czy ktoś mógłby podać mi numer seryjny / katalogowy tego modułu, abym mógł go znaleźć w Internecie? E90 320i 150KM 2005.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skazuj go na śmierć od razu ;)

 

-czy żarówki sprawdzone?

-czy wiązka sprawdzona (szczególnie przejście w klapie)

-czy wcześniej miałeś problem z wiązką? Jeździłeś ze zwarciem? Być może masz nabity licznik zwarć i moduł się zablokował.

 

Gdzieś tu na forum była instrukcja ale nie mogę jej odszukać.

Za to masz po ang:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=866044

 

Spróbuj.

 

Tych modułów jest trochę wersji. Podaj końcówkę VIN-u (7 ost)

 

[edit]

O masz:

viewtopic.php?f=70&t=188492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model i też w pewnym momencie przestały działać światła cofania. Standard czyli przerwane kabelki w peszlu do klapy. Naprawa łatwa. U mnie kabelki przetarły się głęboko w karoserii a nie pod samą gumą więc musisz sporo wyciągnąć albo wczepić się multimetrem we wiązkę po drodze (pod prawym boczkiem tylnej kanapy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jakiś czas temu zaczęły mi gasnąć światła z tyłu, w jednych wymieniłem żarówki i pomogło, w temacie innych była poprawiana ta wiązka kabli w bagażniku, a na koniec zgasły jeszcze światła cofania i juz nic już na to nie pomogło. Mechanik od BMW podłączał się do auta i stwierdził, że do wymiany jest ten moduł - ale może nie znał tego opisanego w linku sposobu? Może spróbuję, tylko musiałbym najpierw kupić kabel do podłączenia komputera do samochodu.

 

A co do samego modułu - mój VIN to VA35831. Będę wdzięczny za podanie info o tym module, bo dużo jest ich w Internecie i w razie czego niezbyt wiem który kupić. Czy np. moduł z nowszego e90 będzie pasował czy już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym serdecznie podziękować użytkownikowi b1nd :-)

 

Za jego radą i namową podłączyłem się laptopem do samochodu, na podstawie instrukcji do której dał link odblokowałem moduł i światła cofania działają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.