Skocz do zawartości

E39 | 523i | sedan |1997|Amortyzatory + sprężyny przód,seria


Barttez

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim,

Przymierzam się do wymiany amorów i sprężyn z przodu ponieważ jeden z amor właśnie się skończył i wszytko było by ok gdybym nie miał problemu z sprężynami :mad2: . Mianowicie chodzi mi o to żeby auto nie stało jak samolot z przodu.(aktualnie mam takie sprężyny)

Zawieszenie w aucie mam standardowe, więc i takie planuje założyć. Czytałem trochę i niektórzy polecają sprężyny obniżające żeby auto za wysoko nie stało np eibach pro kit ale jakoś kiepsko widzę seria amor + obniżenie -30mm. Tym bardziej, że również dużo osób odradza to połączenie ze względu na prace amortyzatora(jakby nie patrzeć coś w tym jest),a wygląd to nie wszystko.

 

Więc teraz pytanie do Was, jakie sprężyny polecacie/montujecie do swoich aut żeby auto stało przyzwoicie ?

Słyszałem też o połączeniu serii + sprężyn odpowiadających sprężynom m tech (obniżają jakoś o 20mm o ile dobrze pamiętam) Warto ?

 

Wyprzedzając pytanie na czym mi zależy od razu napiszę, że na dobrym prowadzeniu auta i na tym żeby stało tak jak trzeba, jak będzie ciut niżej to nic się nie stanie byle by nie stało za wysoko.

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W swojej porzedniej miałem m-zawias, sprężyny z aso ori m-pak po prawie 500 za sztukę dobierane po vin i stała jak koza... 10 tys km przejechałem i nic się nie zmieniło - cały czas wyżej o 2 cm od standardowego zawiasu czyli 4cm więcej niż powinno być na m-paku.

 

Za 700 spokojnie kupisz Eibacha - tyle, że na obie osie, wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie. Dorzuć do tego amortyzatory Monroe pod m-pak i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co padło na seria amor sachs z przód + seria sprężyna żeby nie tracić na komforcie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

Zauważyłem też ze auto stoi trochę krzywo jak sie patrzy z tylu, zajrzałem w nadkola i zauważyłem, ze jedna sprężyna jest założona inaczej względem drugiej.

Foki poniżej

Prawa strona(nizej)

https://zapodaj.net/92fede179287f.jpg.html

Lewa strona (wyzej)

https://zapodaj.net/8699662362bda.jpg.html

 

Co Wy na to?

 

Wystarczy poprawić sprężyne żeby równo stał?

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziwnie te amortyzatory wyglądają, to już chyba są jakieś zamienniki.

U mnie na tależach są wcięcia tam gdzie końcówka sprężyny ma usiąść. Tutaj płaski tależ. Może wystarczy sama wymiana amortyzatorów na normalne.

 

Co do ułożenia, to amortyzatory są takie same la lewą i prawą strone, tylko obrócone o kilka stopni, więc z sprężyna raczej prawidłowo - z jednej widać końcówkę, z drugiej strony od środka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są zamienniki, ponoć Meyle

A nie powinny być ustawione tak samo? Może ma to jakiś wpływ na wysokość. Prawdopodobnie to wina tych amorow/sprezyn ponieważ opon mi nie zbiera reszta chyba odpada.

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem świeżo po wymianie amorow i sprężyn takich jak seria i oczywiście auto stoi jak samolot ale liczę na to że jak sie ułoży wszystko to będzie trochę lepiej :) Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie różnica wysokości po wymianie, przed stał równo.

 

Wyżej -> https://zapodaj.net/4ca525bfcf222.jpg.html

Niżej -> https://zapodaj.net/56b58aa60e7ae.jpg.html

 

Coś poszło nie tak podczas montażu? Czy widoczne na zdjęciach ułożenie sprężyn wpływa na wysokość auta? czy przyczyny trzeba szukać w innym miejscu ?

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.