Skocz do zawartości

brak dźwięku głośniki, navi, telefon GT 530d '10


akaluzny1

Rekomendowane odpowiedzi

podczas rozmowy przez telefon (padał deszcz) zanikł dźwięk w głośnikach od radia, telefonu, navi i dźwięku ostrzegawczych - jest głucho jakbym wyciszył. Posprawdzałem bezpieczniki i są ok. Posprawdzałem bezpieczniki od radia, teflonu, i chyba bloutooth-a. Radio świeci, telefon łączy, navi działa lecz nie ma dźwięku. Pomocy :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam,prawdopodobnie padl wzmacniacz/amlituner hifi ktory znajduje sie w bagazniku po lewej stronie pod boczkiem i jest dodatkowo zamaskowany pianka.Ja to robilem w czerwcu i jest to do zreperowania ale nie wiem czy w PL da sie to zrobic ,ja moj robilem w niemczech za 220 euro i po naprawie smiga jak nowka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stało Ci się to podczas deszczu, to sprawdź, czy masz oryginalne elementy 2 i 3 z tego rysunku http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=XA11-EUR-02-2012-F10-BMW-525dX&diagId=41_2069 (tylko po lewej stronie ;)). Głównie chodzi tu o zaślepkę 51717154239. Nie próbuj demontować osłony, bo ją na 99% urwiesz. Podglądnij szparkę pomiędzy blachą a osłoną rynienki i zobacz, czy jest tam biała zaślepka. Można to też podglądnąć od strony wnętrza bagażnika (po demontażu boczku), ale wymaga gimnastykowania się.

Osłonę rynienki trzeba niby (bo tak naprawdę nie trzeba) zdemontować, żeby odkręcić zderzak. U mnie "paproki", którzy zakładali hak, próbowali to zdjąć, urwali, nic nie powiedzieli i zakleili "kozą z nosa". Rok później "koza" się rozpuściła i przy ulewnym deszczu dziurką w blasze, gdzie wcześniej była zaślepka, a później "koza", woda elegancko wlała się właśnie pod lewy boczek w bagażniku. Właśnie tam, gdzie, jak się dowiedziałem z tego wątku, jest wzmacniacz audio. Na szczęście wzmacniacz wisi w powietrzu i u mnie się nie spalił, ale wiązki kabli pływały w wodzie. Na Twoim miejscu zdemontowałbym boczek i sprawdził, czy nie ma tam jeziora.

 

P.S.

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem, że Twoje auto to GT. Niemniej realoem twierdzi, że w GT jest to podobnie rozwiązane.

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=SN61-EUR-02-2010-F07-BMW-530d&diagId=41_2032

el. 10 i 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
podczas rozmowy przez telefon (padał deszcz) zanikł dźwięk w głośnikach od radia, telefonu, navi i dźwięku ostrzegawczych - jest głucho jakbym wyciszył. Posprawdzałem bezpieczniki i są ok. Posprawdzałem bezpieczniki od radia, teflonu, i chyba bloutooth-a. Radio świeci, telefon łączy, navi działa lecz nie ma dźwięku. Pomocy :cry:

 

u mnie identyczna sytuacja , zamykam samochód wracam po godzinie i wszystko wraca do normy . Sytuacja powtarza się raz dwa na miesiąc. Dzisiaj to samo i o dziwo dżwięk nie włączył się przez cały dzień . Podłączyłem kompa skasowałem błędy wzmacniacza a były ze trzy i narazie wszystko działa spowrotem. Słyszałem że może być spowodowane wgraniem w system Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiego jezyka w to nie mieszaj bo ten jest fabrycznie w jednostce nawigacji na twardym dysku zapisany,ale czesto ukryty czyli niewidoczny dla uzytkownika w zaleznosci z jakiego rynku pochodzi auto i cale tzw wgranie go to po prostu przekodowanie opcji widocznych na ekranie i jest calkowicie bezpieczne i niegrozne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.