Skocz do zawartości

X5 E70 - ZAWIESZENIE - Czy ona nie stoi za wysoko? [zdjęcia]


Tajco

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy / Koleżanki mam takie pytanie Czy Waszym zdaniem moja X5 Adaptive Drive nie stoi jakoś tak dziwnie wysoko. Nie wiem co może być tego powodem, może ktoś z Was mi podpowie czy to tak być powinno, a jeśli nie to dlaczego tak jest.

http://i384.photobucket.com/albums/oo288/tajco/DSC_0108.jpg.

Nadmienię, że wcześniej miałem tył znacznie niżej, ale przeczytałem że tak nie jest prawidłowo więc udałem się na kompa co by ustawić altu względnie wg. tego co powinno być oryginalnie. No tyle co było możliwe...

Zdjęcie jak auto stało przed kalibracją zawieszenia ( tył był zdecydowanie niżej )

http://i384.photobucket.com/albums/oo288/tajco/DSC_0078_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie stoi za wysoko, u mnie jest znacznie wyżej, bym wysłał zdjecie ale nie wiem jak je dodać.

Btw felgi robione colour flex'em z k2 ?

Uważam, że moja BMW zdecydowanie stoi za wysoko, w szczególności z przodu i dlatego tył trzeba było dostosować .

Liczę na to, że koledzy z większym stażem forumowym zabiorą głos i dadzą wskazówki jak powinno być prawidłowo....? Mechanik sugerował, że być może sprężyny z przodu nie są oryginalne ( za wysokie) przez co tak właśnie stoi. Sprawdzałem i jakoś mi się nie wydaje, że były zmieniane. Czy w oryginalnie tak właśnie jest - nie mam pojęcia...

TrenaX...felgi są w oryginalnym fabrycznym malowaniu. Takie wyszły z fabryki, ale sam mam problem ze zdefiniowaniem ich koloru. Nie jest to mat, ani też pół mat. Przeczytałem gdzieś na jakiejś stronie,że to jakiś specjalny lakier BMW satyna mat...cokolwiek to znaczy...jak są czyste to delikatnie się błyszczą. Ogólnie dla mnie bąba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kompa to przeciez tam jest funkcja i wyraznie jest napisane ile mm ma byc. Stoi oczywiscie duzo za wysoko. Ustaw tyle ile ma byc i tak ma byc.

Ja osobiście kompa nie mam do BMW , więc udałem się do mechanika, który tył podniósł do gòry, jak twierdzi względem przodu. Twierdzi że wg, niego przód stoi za wysoko i dlatego tył podniósł - co by zagrać z przodem. Tył można wyregulować, ale przodu nie... Kkx5 jak uważasz że dobrze mnie poinformowano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zle poinformowano. W inpa/ista jest wyraznie napisane jaka powinna byc wysokosc/odleglosc obreczy od nadkola (nie pamietam dokladnych wartosci). Poza zlym wygladem, takie ustawienia powoduja zla prace zawieszenia czyli prowadzenie auta. Do zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle poinformowano. W inpa/ista jest wyraznie napisane jaka powinna byc wysokosc/odleglosc obreczy od nadkola (nie pamietam dokladnych wartosci). Poza zlym wygladem, takie ustawienia powoduja zla prace zawieszenia czyli prowadzenie auta. Do zmiany.

Ale dobrze chyba zrozumiałem, że przodu nie da się zmienić..? Bo winny rzekomo całej sytuacji jest źle (wysoko) ustawiony przód. Sugerowano za wysokie nie oryginalne sprężyny. Kkx5 co myślisz na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kazda e70 ma lekko wiekszy przeswit z przodu niz z tylu. Tak je juz opracowano. Moze u ciebie ktos sie bawil wczesniej i obnizyl tyl zbyt mocno wiec ta roznica byla zbyt duza. Ja osobiscie wrocilbym do ustawien tylu do poziomu fabrycznego i wtedy zobaczyl jak to wyglada i ewentualnie myslal co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda e70 ma lekko wiekszy przeswit z przodu niz z tylu. Tak je juz opracowano. Moze u ciebie ktos sie bawil wczesniej i obnizyl tyl zbyt mocno wiec ta roznica byla zbyt duza. Ja osobiscie wrocilbym do ustawien tylu do poziomu fabrycznego i wtedy zobaczyl jak to wyglada i ewentualnie myslal co dalej.

Przy najbliższej wizycie, poprosze żeby ustawiono tył w pozycji fabrycznych ustawien.

Kkx5 - dzieki za fachowe i merytoryczne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.