Skocz do zawartości

drgania gałki zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam dwa pytania, czy to normalne że gałka od zmiany biegów drga na luzie oraz czy biegi powinny wchodzić lekko czy pewien opór nie jest niczym złym? Chodzi o BMW E90 318i 2008r. Nie zauważyłem takiego efektu w samochodach innych marek, dlatego moje pytanie. Wiem, że było dużo takich pytań, ale z reguły chodziło o diesla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drga, czasami dosyć mocno, czasami prawie wcale (nie ma znaczenia czy klima włączona czy nie)

Sam silnik też potrafi czasami lekko budą pomajtać na postoju. :norty:

Jeśli obroty podniosę do 850, to drgania całkowicie ustają.

U znajomego w E90 320i też są drgania, ale raczej niewielkie.

Olałem temat, parametry pracy silnika wzorcowe.

Jedyne co mam słabe, to sprzęgło, więc i tu może jest pies pogrzebany.

Jak przyjdzie czas na wymianę sprzęgła, to zweryfikuję stan dwumasy.

Poduszek silnika nie demontowałem, na oko są OK, ale może są już zbyt wypracowane.

W samochodach innych marek, głównie tam gdzie, silnik jest umieszczony poprzecznie, lewarek ze skrzynią połączony jest cięgnami/linkami które niwelują jakiekolwiek drgania czy wibracje.

U nas jest krótki i raczej sztywny systemem dźwigni.

Swoją drogą, wibracje lewarka, to częsta bolączka BMW - zwłaszcza klekotów, choć jak widać benzyniaki też to dopada. :mad2:

 

A co do pracy lewarka, to pracuje on raczej z lekkim oporem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. wychylenie około 2-3mm? dla mnie wygląda to trochę podejrzanie

 

U mnie też drga na luzie 2-3 mm w bok, strasznie słabo to wygląda, poduszki pod skrzynia wymienione, mechanik mówił, że pod silnikiem są dobre. Niby dwumas, ale kto tam to wie...

 

U mnie jedynka i R ciężko wchodził i czasem nie chciał wejść. Wymieniony olej w skrzyni i przez chwile było spoko, ale znowu się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.