Skocz do zawartości

Bmw e65 745i problem z odpalaniem


Prezesmaruda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy koledzy mam taki problem w moim autku

Samochód nie odpala ale nie zawsze najczęściej dzieje się to jak już jest ciepły na zimnym raczej bez problemowo .

Błędy z komputera

 

Wypadający zapłon na cylindrze 2 i 4

Oraz błąd czujnika położenia wału

 

Objawy po wciśnięciu guzika startu silnik rozrusznik w ogóle nie reaguje cała reszta działa typu tam radio wysuwanie kierownicy i w ogóle .

 

A pytanie kieruje do was dlatego ze byłem u mechanika i powodzial ze jak by to był ten czujnik to auto by kręciło tylko by nie odpalalo i nie wiem już co myśleć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich ponownie , Jestem szczęśliwym posiadaczem e65 745i 2002r. Od jakiegoś czasu, czasem jest problem z odpaleniem... Tzn, włożeniu kluczyka, włącza się zapłon, podaje mi kierownice, włącza się radio, wszystko, natomiast po naciśnięciu przycisku start nie ma żadnej reakcji. Dzieje się to co jakiś czas i tylko ma ciepłym silniku... odczekam jakiś czas i pali na dotyk... Macie może jakiś pomysł? Z góry dziękuję dodam tylko że w aucie jest nowy akumulator, nowy rozrusznik i wymieniony nawet kabel masowy żeby wyeliminować jakieś przerwy w napięciu. Jest tez tak ze czasami rozrusznik purknie ale to tak tylko na 1s i znów cisza ... już nie mam pomysłów co zrobić , dodam ze brak błędów w komputerze ....mechanicy rozkładają ręce ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. borykam się z tym samym problemem . moje e 66 za każdym razem jak się nagrzeje nie chce odpalić (nie kręci) , trzeba czekać (jakieś 45 min :roll: .) jak ostygnie wszystko pod maską i odpala . pewnie u ciebie jest tak samo. zdiagnozowałeś już usterkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. odpisuje koledze '' LogiHuś''. Nie za wiele mi mówi moduł 4 m. jak byś mógł to napisz coś więcej -gdzie się znajduje? ...itp. dodam że jestem mechanikiem ale tego modelu nie mam w jednym paluszku i fajnie by było się dowiedzieć na forum coś więcej o problemie ,niż szukać samemu i tracić czas, jestem pewny na sto procent że to jakiś moduł lub przekaźnik padł ,bo zmierzyłem napięcie jakie dochodzi do rozrusznika (do cewki) w momencie gdy nie chce kręcić i zamiast 12v napięcie wynosi 7 v więc nie uruchomi cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.