Skocz do zawartości

330ci uszkodzony vanos?


nonameeee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pacjent 330Ci

Objawy następujące:

- strasznie trzęsie budą na wolnych obrotach

- chodzi jak diesel(ale tu obstawialbym szklanki..chyba?)

-Tak jakby utrata mocy w dolnej fazie(poprzednie 323ci lepiej się zbierało)

Co wymieniłem..

Świece

Odma

Uszczelnienie kolektora i przepustnicy

Wymiana gum dolotu

Nic nie dawało..

Pożyczyłem od znajomego przepływkę, pożyczyłem cewki(oczywiście wszystko sprawne).. nic nie dało.

Zawór disa sprawny.

Panowie macie jakieś pomysły czy to ewidentnie vanos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślałeś żeby sprawdzić błędy ? przecież to podstawa. Jak się boisz mechanika to jedź do kogoś z forum albo sam sobie kup kabel.

 

Tam sprawdzisz jak działa vanos, czy działa, może masz walnięty czujnik wału albo wałka, może cewki i nie chodzi na wszystkie cylindry skoro trzesię się i głośno pracuje.

 

Uszkodzony vanos powoduje mocne grzechotanie, znajdziesz filmy na YT wiec sobie porównaj.

 

Na moje to masz walnięta cewke i Ci nie chodzi na wszystkie cylindry, możesz to sprawdzić ręcznie czyli na pracującym silniku po kolei odpinać kable od każdej cewki, jak przy którejś cewce nie zmieni się praca silnika to ona jest uszkodzona. Jak masz 5 sprawnych cewek i odepniesz jeszcze jedną to jeszcze bardziej zacznie kuleć silnik albo zgaśnie nawet, ale jak odepniesz uszkodzoną to nie bedzie żadnej zmiany. Metoda prosta i szybka.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.!

Znowu odgrzewam widze nikt nie chce sie zaangazowac.

Tym razem po zalozniu wiatraka i oslony visco silnik nie raczy dobrze pracowac.

Wymienilem wiatrak i oslone. Odstawilem auto . Wracam rano, odpalam(ledwo co) silnik pochodzil z 5 sek i padl.. za chwile to samo a po 3 probach juz tylko krecil. Po 2 dniach przelom znowu odpalil, za 3 razem juz nie byl tak skory i nie odpalil. Z reguly na gazie odpala. Na benzynie nie. Bledy???

Mieszanka bank 1

I wypadanie zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.