Skocz do zawartości

Fabryczna instalacja lpg w e46


Herszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy więc jeżeli napisałem w złym dziale to wybaczcie.

Przechodząc do sedna. Ostatnio znajomy powiedział mi że jego kolega ma e46 z silnikiem 1.8 który posiada fabryczna instalacje lpg w dodatku 5 generacji . Auto podobno jest z 2001 roku. I tu nasuwa się moje pytanie czy bmw w tym modelu i w tych latach montowało fabrycznie instalacje gazową a jeżeli tak to której generacji ona była ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co 5 generacji instalacja skoro e46 nie miało wtrysku bezpośredniego, w 2001r jeszcze nie bardzo ktokolwiek słyszał w aucie o bezpośrednim wtrysku, z tego co kojarze to Mitsubishi troche coś wtedy próbowało ale pomysł zarzucili.

 

5 generacja jest do wtrysku bezpośredniego gdy wtryskiwacze są w komorze spalania i żeby ich nie spalić co któryś wtrysk gazu jest wtryskiwana benzyna na żeby schłodzić wtryski, to takie w zależności od ustawienia 70% na gazie, 30% na benzynie.

 

ogólnie pewnie instalacja z jakiegoś kraju z zachodu typu niemcy czy może holandia i wygląda inaczej niż te nasze zakładane więc amator mógł tak pomyśleć jeśli się nie zna na tym.

 

Jak siedze przy e46 już jakieś 9 lat tak nie słyszałem ani nie czytałem nigdzie o tym :) więc z 99% dozą pewności stwierdzam że znajomy znajomego kolegi szwagra brat od strony stryjecznego wujka się myli :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.