Skocz do zawartości

Poziom oleju IDrive/Bagnet cd..


uris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stałem się posiadaczem BMW 318D F31 rok 2012-11 i jest dylemat z poziomem oleju , wiem że wątek gdzieś się już przewijał ale tam była opcja bez bagnetu .

Ja u siebie posiadam bagnet do mierzenia oleju i też mogę zmierzyć olej w IDrive . Generalnie krótko po zakupie 1-2 dni wyskoczył komunikat na IDrive żeby dolać oleju 1L zdziwiłem się bo na bagnecie sprawdzałem i było ok , sprawdzam ponownie na bagnecie FULL na IDrive 1/2 . Jeżdzę sobie dalej o co jakiś czas ( zwłaszcza jak jadę po nierównościach wyskoczy komunikat o niskim stanie oleju , po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu brak błędu ) ponownie sprawdzam na bagnecie jest FULL , sprawdzam na IDrive jest minimum czyli IDrive zanotował spadek oleju a na bagnecie pokazuje że jest FULL szczerze powiem nie wiem co mam o tym myślec ,bagnet pokazuje olej także wygląda na to że IDrive szaleje tylko zastanawia mnie fakt że IDrive wcześniej pokazywał połowę oleju a teraz minimum .

W sobotę jechałem z łodzi go gdańska ,leciałem sobie cały czas 160km/h i ani razu nie wywalił komunikat o niskim stanie oleju , zauważyłem tez że jak jeżdzę wolno to komunikat szybko wyskakuje , co myślicie o tym wszystkim ? w środę jadę na wymianę oleju i się zastanawiam czy by nie wymienić czujnika .

 

FILM z pomiaru IDrive

 

Bagnet czysty

4818c06336bc21bf.jpg

 

Bagnet po kontroli oleju

cb27476fb4907667.jpg

 

Bagnet po kontroli oleju ( wytarty olej przy MAX )

a9fbf76013fb3e0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.