Skocz do zawartości

E36 328i 1995, Jawor WBABG11000ER37908


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem historię auta oraz przebieg kupując na Allegro rozkodowanie po numerze VIN. Wszystko wydaje się być w porządku. Po kontakcie sprzedający zgodził się na podjechanie do serwisu "BMW Dex Premium" w okolicy w celu sprawdzenia auta przed kupnem. Jest tylko jeden minus, mam tam przeszło 600km drogi i nie chcę jechać na darmo. Jedyne co mnie martwi to informacja którą znajdziemy w ogłoszeniu "Wspomaganie kierownicy (gdzieś cieknie płyn)"

 

Link do ogłoszenia

 

Vehicle information

VIN: WBABG11000ER37908

Type code: BG11

Type: 328I (EUR)

E series E36 (2)

Series 3

Type: COUPE

Steering: LL

Doors: 2

Engine: M52

Displacement: 2.80

Power: 142

Drive: HECK

Transmission: MECH

Colour: HELLROT (314)

Upholstery: STOFF KLEE/ANTHRAZIT (D6AT)

Prod.date: 1995-06-30

 

Vehicle options

S243 Airbag for front passenger

S255 Sports leather steering wheel

S305 Remote control for central locking

S320 Deleted, model lettering

S341 Bumpers completely in body colour

S401 Lift-up-and-slide-back sunroof, electric

S415 Sun-blind, rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S440 non-smoker package

S481 Sports seat

S498 Headrests, rear, mechanically adjustable

S508 Park Distance Control (PDC)

S510 Headlight aim control

S534 Automatic air conditioning

S556 Outdoor temperature indicator

S670 Radio BMW Professional RDS

S672 CD changer for 6 CDs

S676 HiFi speaker system

S690 Cassette holder

S704 M Sports suspension

L801 National version Germany/Austria

S915 Dummy-SALAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem pakiet Prestige w serwisie AutoTesto w celu sprawdzenia pojazdu. Zobaczymy co z tego wyjdzie :roll: Najwyżej stracę trochę ale to i tak nic przy straceniu całego dnia i paliwa na które poszłoby znacznie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn od wspomagania to albo łączenie wężyka ze zbiorniczkiem albo

maglownica do regeneracji, nie są to przytłaczające koszta.

Fotel ładnie utrzymany, ktoś zmienił kierunki z przodu a z tyłu zostawił pomarańczowe lampy.

Wg książki w 2004r miał 130tys

Zderzaki przód/tył wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis AutoTesto.pl według mnie spisał się świetnie, poniżej znajdziecie pełny raport który u nich wykupiłem.

Jest to dokładnie pakiet Prestige. Koszt około 500zł wydaje się być niewielki co więcej jeżeli mamy do celu przeszło 600km jest to właściwie jedyna opcja jeżeli nie mamy pewności na jaki stan rzeczywisty samochodu trafimy.

 

Aby uzyskać dostęp do raportu podaj hasło: GiQnOL89

 

https://www.autotesto.pl/dev/?id=945546680&key=7d22a9c3755879c08fba894dad78933e

 

Co do samego auta nie spodziewałem się fajerwerków jednak myślałem, że chociaż dojadę nim do domu a po straceniu czasu i jeszcze więcej pieniędzy doprowadzę auto do wymarzonego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dlaczego fachowiec ocenia przebieg jako wiarygodny

 

Tak aby być dokładnym to fachowiec neguje sam siebie:

 

Analiza przebiegów na podstawie dokumentacji pojazdu i zawieszek

Przebieg pojazdu trudny do oszacowania, ale na podstawie wpisów w książce serwisowej, jego przebieg uważam za wiarygodny.

 

Czy stan zużycia pojazdu jest adekwatny do przebiegu deklarowanego: NIE

Stan zużycia pojazdu nie jest adekwatny do deklarowanego

 

Czyli wg fachowca na podstawie wpisów przebieg uważa się za wiarygodny, a na podstawie zużycia pojazdu już nie.... masło - maślane.

Panie fachura - to przebieg jest wiarygodny czy tez nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża taki fachura na zlecenie klienta do komisu. Sprawdza jedno z gorszych aut na placu ale całość jeszcze trzyma się kupy więc pyta pana komisanta czy ten chce auto sprzedać. Pan komisant sprzedać oczywiście chce więc przystaje na propozycję pana fachury i wręcza mu 500 zł. Pan fachura wydaje pozytywną opinię. Następnego dnia rano po auto przyjeżdżają pociągiem ludzie z miasta oddalonego o 200 km i kupują. Tyle sądzę o takich firmach. Jedynym gościem któremu mógłbym zaufać jest Dray.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że rzetelna opinia o takim samochodzie jest trudna do zrobienia.

Naprawdę trudna.

Stare auto, ulubiona wersja małoletnich troglodytów motoryzacyjnych bez zdolności finansowych do prawidłowego utrzymania takiego samochodu, małe pieniądze - cholera - to połączenie wody z ogniem.

 

Przeczytałem całą opinię tego rzeczoznawcy www_autotesto_pl .

Szczerze powiedziawszy za +/- 300zł (czy nawet tak jak tu - 500 zł) w 24h mamy opinię, która jednak dała nam obraz stanu tej E36 328i coupe .

Bez wychodzenia z domu, bez urlopu, bez brania wolnego, bez jeżdżenia samochodami, pociągami, itp., itd...

W tym czasie możemy pracować i nie przerywać sobie w zarabianiu pieniędzy (a z Elbląga do Jawora i z powrotem to byłoby z 1200km)..., więc tym bardziej to rozważna decyzja.

 

Osobiście spodziewałem się większej bylejakości w takich raportach, a tu miłe zaskoczenie...

Wracając do tej maszyny - co by nie powiedzieć, wydaje się, że jakaś tam baza do powrotu do żywych jest.

 

PS.1

Zakup tej sztuki to mały pikuś - czyli gra wstępna do wydatków.

Chyba, że ma iść na obcięcie sprężyn i montaż gazu..., wtedy to wiadomo - w najbliższym czasie będzie robiła za kwietnik pod blokiem (pardon - remizą)...

 

PS.2

Mam wrażenie iKondzio, że jesteś na szczęście z innej bajki...

Ma być do zabawy? - ja bym tą sztukę być może potraktował jako nienajgorszą bazę...

A że nie dojedzie do domku?

Może to lepiej.

Laweta i wszystko w temacie.

Ogarniesz ze spokojem i będziesz wiedział co masz...

Osobiście bawię się już sporo czasu youngtimerową motoryzacją - daje więcej radości niż teraźniejsze nowe jednorazówki ze salonów.

Warunek jest jeden - projekt trzeba zawsze SKOŃCZYĆ.

Przećwiczone wielokrotnie.

Amen.

 

Ale to TWOJE PIENIĄŻKI, i TWÓJ WYBÓR.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo szukanie auta zostało wstrzymane, jednak plan pozostał ten sam. Znaleźć dobrą bazę i licząc się z kosztami a tym bardziej stratą pieniędzy i czasu skończyć projekt. Nie będzie to gaz i gwint :- D Myśle a wręcz marzę o dobrym przygotowaniu samochodu typowo na tor. Nie do driftu, time attack itp. Wybrałem E36, bo się zakochałem jako dzieciak kiedy to ojciec zakupił takie cudo (wtedy to było nowe auto - piękne czasy). Inny plan jest taki, żeby sprzedać obecne X3 i zakupić coś w okolicach M240i. Jednak średnio widzę używania tego samego samochodu do jazdy na codzień i upalania na torze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.