Skocz do zawartości

318i n46 spadek obrotów


zax123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś napotkał mnie Check podczas jazdy.

Objawy spadek obrotów po odpaleniu na ciepłym z 700 na 600 i wraca do normy .Tylko po odpaleniu na ciepłym

 

bmw e46 318i silnik n46 2004

 

kod błędu :

 

29ED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jakie masz objawy? To jedyny błąd? Ile mierzy przepływomierz po rozgrzaniu na wolnych obrotach i przy pełnym obciążeniu na 3 biegu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 29ED, pokazuje również błędy sond lambda.

Wymieniłem na nowe: świece, cewki, olej syntetyk.

Sondy jeszcze trochę muszą poczekać.

Do tego robiłem próby na innych używanych przepływkach - to nie wpływa w żaden sposób na błędy.

Jeżeli chodzi o wskazanie zużycia na trzecim biegu, to zawsze wskaźnik idzie do końca.

Co ciekawe gdy autem jadę nieco ostrzej czyli korzystam z powiedzmy 70% lub więcej mocy, to mogę jeździć i jeździć, a wystarczy, że przejadę kilka kilometrów z jakąś stałą niską prędkością powiedzmy 70-90 używając tylko lekko gazu, to od razu pokazuje się ulubiona, pomarańczowa kontrolka.

Edytowane przez Damianprelude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodziło o wskazanie wartości z inpa a nie ekonomizera. Jakie konkretnie błędy sond? Do diagnostyki najlepsza jest inpa, w błędach są opisy, które też dają pewne informacje, nie wspominając o pracy sond oraz korektach. Diagnostyka to nie tylko błędy, one mogą nakierować a nie bezpośrednio wskazać przyczynę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześć

Sorki, że gitarę zawracam, ale czy wymiana przepływomierza pomogła w Twoim samochodzie na ten nieszczęsny błąd 29ED ?

Pytam bo już pół silnika wymieniłem i nie wiem czy się pakować jeszcze w zakup przepływki.

 

Nie pomogła żadna przepływka. Błąd dalej jest i jest związany z sondą(29ED) .Samochód nie pali więcej więc jej nie ruszałem latam cały czas aż zacznie palić jak smok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
KOLEGO JA MAM DOKŁADNIE TO SAMO CO TY. BLĄD 29ED WYMIENILEM JUZ PRZEPLYWKE SWIECE SONDE PIERWSZA OLEJ 10W40 LIQID MOLLY I NADAL SIE ZASWIECA CHECK ENGINE PRZY SPOKOJNEJ JEZDZIE. POMOCY POMOCY ZAPLACE ZA POMOC TYLKO NIECH KTOS DORADZI COS SENSOWNEGO. dodatkowo mam jeszcze blaď zwany generator i czujnik poziomu oleju. Po odpaleniu obrotu ida na 600 i po chwili podnosza sie na 800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.