Skocz do zawartości

X5 e70 x drive 4.0 wymiana oleju w skrzyni automat


drakula7410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniam e60 na x5 i pierwsze co chce zrobić to wymiana oleju w skrzyni biegów.Znalazłem coś takiego miska z filtrem Vaico + olej Vaico ATF 8HP.Co myślicie o tej firmie i czy to dobry wybór dodam że skrzynia to GA8HP70X . Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh po pierwszej wymianie co 20 tys km diagnostyka informuje mnie o zużytym oleju w skrzyni... i teraz co 20 tys wymieniac musze:/ pierwszy raz wymienilem przy przebiegu 190 tys teraz nalatane 250tys

 

nie jestem pewien czy byl to dobry pomysl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz źle ustawioną wymianę w kompie kolego.Ot i taka filozofia

 

czyli moje wymiany co 20k nie sa konieczne? hmmm to co trzeba w takim badz razie zrobic w kompie zeby nie pokazywalo mi bldu zuzytego oleju w skrzyni? lub tez do kogo sie zglosic...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak to nie termostat, ale bez niego jest lepiej. problem pojawia się po przejechaniu 4 kilometrowego wzniesienia pod górę na niskich obrotach do 1,5 i jak się zatrzymam po takim manewrze na światłach przeciąga biegi, jak przejadę chwilę ustaje. teraz będę sprawdzać pompę wody i chłodnicę główną może tam jakiś majonez jest albo pompa nie daje razy chłodzić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

Niedawno nabyłem BMW x5 e70 3.0sd 286km 2007rok

Chcialbym wymienić olej w skrzyni biegów ale nie za bardzo wiem jaki powinienem wlać olej czy mógłby mi ktoś rozkodowac vin i powiedzieć mi jaka mam skrzynie ewentualnie jaki olej powinienem zalać. Chciałbym pojechać do mechanika w własnym olejem

Numer vin

WBA FF0 105 0LY 89848

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.