Skocz do zawartości

540i żywotność silnika


szymek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie. Jaka może być żywotność takiego silnika zakładając prawidłowe serwisowanie. Temat rurki i uszczelniaczy już znam. Jutro jadę oglądać taką z przebiegiem niby 200 tys. Czy przy takim i większym przebiegu (powiedzmy 300 tys i więcej) szykować się na jakiś większy remont, czy te silniki kulają powiedzmy 500 tys bez remontu (oczywiście zakładając, że serwisy były regularnie wykonywane i auto nie było katowane)? Chodzi mi o to, czy bezpieczniejszy pod względem przebiegu i kosztów będzie 3.0i 231/258 km czy V8. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pobliżu pracy 540i, jutro jadę oglądać. Jedną 550i wydzwaniałem ale właściciel powiedział uczciwie, że brała olej jak smok (ok 1l na 1tys km) więc odpuściłem. Nie wiem czy to uszczelniacze, czy silnik ale przebieg był niecałe 200 tys (zakładając, że niekręcony to trochę szybko na zużycie silnika).

A mogę wiedzieć jaki masz przebieg w swojej 550i?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przy v8 najpewniej będziesz miał troszkę wyższe, ale raczej bym się tego nie obawiał. Jest jeszcze tyle innych elementów (niezależnych od silnika), które mogą się popsuć i kosztują też swoje - że osobiście patrzyłbym tylko i wyłącznie na stan całego auta/danego egzemplarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpinam się pod temat, proszę o info na co zwrócić uwagę przy silniku/skrzyni podczas kupowania 545i 333km.

 

Zdaję sobie sprawę, że w V8 wszystko jest droższe m.in. inna zawiecha, hamulce, jednak interesuje mnie sam silnik i osprzęt. Czy poza wadliwymi uszczelniaczami i rurką cieczy chłodzącej jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 230 tys, kupiłem jak miala 215 tys poprzedni właściciel zapewniał, że uszczelniacze robił rok przed sprzedażą. Oleju na te 15 tys spaliła może 0,2 l ( zalalem na 3/4 stanu i po 15 tys była 1/2 bez dolewek) jeżdżę bardzo ostro i dużo po miescie, auto pali po miescie 20l poza miastem 12l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.