Skocz do zawartości

E60 530i AFS a kontrola trakcji


JACKO287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam e60 z AFS ( aktywny układ kierowniczy ),który jest niesprawny z przyczyny nie wiem jakiej,szukałem,sprawdzałem w końcu dałem spokój,jest niesprawny i tak jeżdżę.

Przy niesprawnym AFS-ie automatycznie nie działa kontrola trakcji.W związku z powyższym problem mam pytanie : czy można" przekodować "opcje w modułach tak żeby

odłączyć AFS , ale żeby działała kontrola trakcji.( używam NCS EKSPERTA ).

Jak na razie nikt z tych ludzi których pytałem nie może mi pomóc,więc może ktoś z forum ?

Z góry dziękuje i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś po wizycie na hamowni przestał mi działać aktywny układ kierowniczy, wszystkie błędy pokasowane a układ nadal nie działał, dopiero odłączenie głównej wtyczki od pompy wspomagania i ponowne podpięcie rozwiązało problem. Możesz spróbować to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podobno trzeba wymienić "maglownicę" na zwykłą i coś tam " przekodować",

potwierdzało by to co napisał temsky740

+ DSC (sam sterownik) + zakodowac - ja nie żartuję , kilka miesięcy temu robili tę procedurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Active stering to piękna sprawa jak działa ale widzę, że większość ma z tym problem w tym ja. Może jest w Polsce zakład, który specjalizuje się w naprawie AS?

Czy ty w ogóle zadał sobie trudu, żeby napisać w czym jest problem . I jeszcze czekasz na odpowiedź napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej unikam przepychanek ale Ty chyba coś brałeś facet ?

Nie - nie palę http://s4.rimg.info/3f03b7e2349f7578a77c01f0745fbc64.gif i nie piję, po prostu próbuję ci nauczyć poprawnie zadawać pytanie, aby uzyskać wyczerpującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nauczyciel taki hmmm...

 

Problemów w systemie AFS może być bardzo wiele - sterownik, czujniki, okablowanie, układ kierowniczy .

 

Teraz przeanalizuj swoje pytanie

Może jest w Polsce zakład, który specjalizuje się w naprawie AS?

Mi na niego trudno dac odpowiedz bez konkretow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Konkrety są takie, że As nie działa i świecą kontrolki od dsc oraz As po podłączeniu pod komputer wyświetla błąd 614a, kierownica skręca w prawo o 3/4 obrotu a w lewo o 1 i 1/4.

614A - chodzi o silniczke na układe kierowniczym, dokładniej o jego inicjalizacji.

1. Sprawdzić zbieżność i położenie kierownicy.

2. Próbować zrobić inicjalizację.

3. Jeśli inicjalizacja nie przechodzi, to sprawdzać parametry systemu w czasie rzeczywistym i szukać przyczyny, co nie daje zrobić inicjalizację.

Być może są jeszcze błędy , o których ty nic nie mówisz, a które mogą mieć wpływ na inicjację.

Każdy poważny warsztat BMW powinien rozwiązać ten problem. Druga strona medalu - zainteresowanie samego właściciela.

Nie sprzeczam się , wiele warsztatów BMW c hasłami " my niezależny warsztat, jesteśmy na rynku od ponad dziesięciu lat ", w końcu u nich można wymienić tylko klocki i olej . :duh:

Takich trzeba ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz do działu "Polecane warsztaty" tam ktoś na pewno polecał jakiś serwis i uzupełnij profil bo nawet nie wiadomo z jakich okolic jesteś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.