Skocz do zawartości

lokalizator radiowy samochodu vs gps


dugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szczęśliwie udało się kupić wymarzone auto i teraz czas pomyśleć o zabezpieczeniu antykradzieżowym. Odcięcie zapłonu już przerabiałem, ale jak widziałem ostatni film jak kradną BMW z garażu podziemnego i monitorowanego zwątpiłem, że coś może zabezpieczyć przed kradzieżą. Zacząłem zastanawiać się nad śledzeniem GPS ale jak głosi internet złodziej potrafi zagłuszyć sygnał. Więc de facto jest to na nic. Najlepszym rozwiązaniem jest nadajnik radiowy. I wszytko byłoby ok ale trzeba zgłosić kradzież na policji, żeby zaczęto poszukiwania. W praktyce jak ukradną auto o 24 to o 6 rano już dawno będzie ono za granicą, a opcje lokalizacji za granicą są już sporo droższe ok 990 zł netto na rok. Czy ktoś może coś doradzić?

 

Idealne rozwiązanie jest dla mnie takie, że dostaję informacje na telefon, że ktoś majstruje przy moim samochodzie. Mając telefon przy sobie wiem o tym od razu. Więcej nie potrzebuje, żadnego śledzenia, tylko tyle. Czy ktoś próbował to połączyć? głównie, chodzi o to, żeby udało się w miarę szybko zacząć działać jak auto zniknie.

 

Znalezłem głownie dwie firmy zajmujące się tematem: Gantrack i Lojack

 

Ktoś korzysta? Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sąsiadowi kiedyś złodzieje wleźli do mieszkania, przeraził się, ściągnął dobrą firmę od alarmów. Założył taki, że dostaje smsa gdy otwierają się drzwi w domu bez różnicy czy alarm jest uzbrojony czy nie i smsa gdy otwiera się któreś z okien gdy alarm jest uzbrojony. W centralce jest włożona zwykła karta sim. Pewnie coś podobnego można zrobić w samochodzie, czyli sms gdy tylko otworzą się drzwi.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witamy,

 

jeżeli możemy doradzić, to skradzione auto z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy w oparciu o nasz system radiowy GanTrack, jest to system uśpiony, niewykrywalny i niezagłuszalny. System GPS niestety ma tę cechę, że da się go zagłuszyć jammerem, natomiast może być przydatny jako narzędzie do prewencji, powiadomi nas o ewentualnym otwarciu pojazdu, odpaleniu silnika (np. w godzinach nocnych), wyjazd poza ustawioną przez Klienta geostrefę, holowanie, próbie zagłuszenia. Klient, wedle wyboru, otrzyma sms-a, maila lub zostanie poinformowany telefonicznie, przez naszą 24h centralę alarmową, o niepokojącym zajściu. Zawsze wtedy istnieje możliwość szybszej reakcji. A wiadomo, czas w tego typu przypadkach jest kluczowy. Dlatego polecamy naszym Klientom montaż obu systemów w pakiecie GanTotal.

 

Dla Klientów BMW Klub oferujemy 10% zniżki na urządzenia oraz montaż naszych systemów.

 

Wątek Gannet Guard Systems:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=226384&start=165

 

Pozdrawiamy,

Zespół

Gannet Guard Systems

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.