Skocz do zawartości

BMW E36 323i Woda na podlodze


malitekoner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno temu zaowazylem że mam mokry dywan a że było deszczowo to pomyślałem że to z butów

Ale jednak po tygodniu stania auta nic nie wyschło wie rozebrałem kawałek dywanu i zobaczyłem kałuże wody ... Podłoga trochę skorodowala auto ogólnie było maga zdrowe w oryginale więc strasznie mnie to zdenerwowało :/ płyn chłodniczy ucieka do tej pory myślałem że coś z uszczelką głowicy ale wykluczylem ta opcje, możliwe że woda wziela się z nagrzewnicy ??

Prawdopodobnie oddam auto do blacharza żeby mi to zrobił Jakich kosztów mogę się spodziewać jak przywiozę mu gole auto ? Proszę o jakieś podpowiedzi z góry dzięki za pomoc ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szyberdach? Jeśli tak to możliwe, że woda leci w próg i tam koroduje i przedostaje się do środka. To dość częste zjawisko.

Nie mam szyberdachu ... Z czego się to może brać w takim razie ? A nagrzewnica, woda nie wydawała się tłusta więc sam nie wiem czy mógł być to płyn chłodniczy ... Jakie są średnie koszta zrobienia podłogi w takim BMW orientuje się ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamocz palec w tym wycieku i dotknij do języka. Płyn chłodniczy ma słodkawy smak więc poznasz co to jest. Jeśli wyciek jest blisko podała gazu to może leci z łącznika nagrzewnicy w podszybiu. Najpierw upewnij się czy to płyn czy woda.

 

A co do podłogi to pokaż jakieś zdjęcie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/img]

Najlepiej zamocz palec w tym wycieku i dotknij do języka. Płyn chłodniczy ma słodkawy smak więc poznasz co to jest. Jeśli wyciek jest blisko podała gazu to może leci z łącznika nagrzewnicy w podszybiu. Najpierw upewnij się czy to płyn czy woda.

 

A co do podłogi to pokaż jakieś zdjęcie jak to wygląda.

Nie mam pojęcia jak dodać zdjęcia??

Postaram się to zrobić jak wrócę do domu na komputerze .

Nie wiem jak wygląda strona pasażera i reszta podłogi , spod i progi stan bdb tylko co narazie odkryłem to strona kierowcy, w tej chwili auto stoi na działce i się suszy więc nie mam jak tego sprawdzić , może jest jakaś inna metoda by zdiagnozować uszkodzoną nagrzewnice ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby woda przeciekała z progu. Jakby leciała z nagrzewnicy to raczej nie w to miejsce i nie w takich ilościach żeby tak wyżarło. Spójrz pod samochód i zobacz jak wygląda próg. Wydaje mi się że powinny być dziury odprowadzające wode ale nie wiem czy w wersji bez szyberdachu też są. Chociaż z drugiej strony nie wiem jak woda miałaby się tam znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby woda przeciekała z progu. Jakby leciała z nagrzewnicy to raczej nie w to miejsce i nie w takich ilościach żeby tak wyżarło. Spójrz pod samochód i zobacz jak wygląda próg. Wydaje mi się że powinny być dziury odprowadzające wode ale nie wiem czy w wersji bez szyberdachu też są. Chociaż z drugiej strony nie wiem jak woda miałaby się tam znaleźć.

I jeżeli będą otwory odprowadzające to mogę podejrzewać że tamtędy się woda dostała ? Mam jedną dziurkę po zaslepce widoczna na zdj ale jest ona wielkości 1cm więc watpie żeby tamtędy się lało w takich ilościach ... Próg ogólnie jeden i drugi wygląda na zdrowy podłoga także, wynika to z obserwacji moich oraz innych ludzi. Jak sprawdzić nagrzewnice puki jeszcze tego nie rozebrałem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź rękę tam gdzie idą dwie rurki od ściany grodziowej do nagrzewnicy(brązowa nad/obok pedała gazu) i pomacaj czy jest mokro. Tam jest łącznik w ścianie grodziowej i on może lecieć. Może też lecieć z łączenia tych brązowych rurek z samą nagrzewnicą, ale to raczej byś zobaczył od razu. Najprościej zobacz pod maską, na podszybiu jak wygląda to łączenie. Może jest niedokręcone. Sprawdziłeś czy to na pewno płyn a nie woda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź rękę tam gdzie idą dwie rurki od ściany grodziowej do nagrzewnicy(brązowa nad/obok pedała gazu) i pomacaj czy jest mokro. Tam jest łącznik w ścianie grodziowej i on może lecieć. Może też lecieć z łączenia tych brązowych rurek z samą nagrzewnicą, ale to raczej byś zobaczył od razu. Najprościej zobacz pod maską, na podszybiu jak wygląda to łączenie. Może jest niedokręcone. Sprawdziłeś czy to na pewno płyn a nie woda?

Sprawdzę to i się odezwę , dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie sprawdzisz czy to woda czy płyn. Ma charakterystyczny zapach czy smak.. Wtedy szukaj albo usterki układu chłodzenia albo odprowadzenia wody. Masz go na działce to się zamknij i niech ktoś leje auto wodą i to bardzo intensywnie z węża czy wiadrami i obserwuj..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.