Skocz do zawartości

E46 Padł rozrząd co dalej?[pomysł swap]


Xaronek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie w moim e46 z 2000 roku 1.8i touring łańcuszek rozrzadu się zerwał i uszkodził znaczną część silnika. Polecił mi kupno nowego silnika iż koszty naprawy tamtego znacznie przerastają obecny. Wpadłem na pomysł na zakup anglika 2.5/2.8 bądź 3.0 i po prostu przełożyć silnik i osprzęt. Drugim pomysłem był zakup samego silnika i całego osprzętu ale naczytałem się że nie warto lepiej pomyśleć o angliku. Jak sprawa się ma wstawić 3.0d do tej budy? Nie rozważam sprzedaż auta tylko jego naprawe, a ponownie kupić ten sam silnik mija sie z celem bo i tak rozważałem zmianą na jednak mocniejsza wersje. Podzielcie się swoim zdaniem co o tym myślicie. A i dodam czy może być anglik coupe czy cabrio czy nie są inne wymiary niż w touringu bo się nie orientuje. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najelpiej przelozyć z całego anglika. Masz wszystkie czesci potrzebne, jedne wyciagasz inne wkładasz. Do tego jakby jeszcze był na chodzie to jako tako sprawdzisz taki silnik, kompresje, błędy itp.

 

reszte gratów po przełożeniu powinno się udać sprzedac, może nie dołożysz do tego nawet złotówki jak dobrze to wszystko rozegrasz. Nie licząc twojej pracy przy tym :) ale kosztowo możesz wyjść na zero.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do swapa z 318 i przekładania jest sporo. Koszt anglika w moim przypadku 2.8 to ok 4k złotych zależy jak się kupi. Roboty masa, prawie cały samochód: silnik,skrzynia,wał,dyfer,półosie,hamulce,amortyzatory, licznik,pedał gazu itp. No ale jak nie masz innego wyjścia to lepiej dopłacić za swapa na większy motor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.