Skocz do zawartości

Wycieraczka tył - \compact 2002r.


ronin73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, standardowo wycieraczka z tyłu w BMW 316 ti Compact 2002 r. przestała działać , rozebrałem silniczek z mechanizmem syf w środku. Wyczyszczone ,nasmarowane, spalony bezpiecznik wymieniony.Po podłączeniu wycieraczka działa non stop, pomimo wyłączania i łącznia. Odłączyłem silnik wycieraczki i sprawdziłem czy manetka działa i działa tzn. przerywa więc wina po stronie silniczka i moje pytanie co to może być ??? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po podłączeniu dwóch wtyczek do silniczka wycieraczka pracuje non stop :lol: ma cały czas prąd , czy przy czyszczeniu mogłem zalać tą czarną skrzyneczkę która jest z silniczkiem i z tond takie objawy ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolegi ronina jak sam się męczyłem z tylną wycieraczką to ta czarna skrzyczenia to coś ala sterownik, miałem podobne objawy u mnie bo wycieraczka za każdym razem zatrzymywała się w innym miejscu, raz ciągle latała, raz wcale, skończyło się na wymianie silniczka na nowy. Co do kolegi marniu to wyjmij silniczek, zazwyczaj są zapierdzielone brudem i wycieraczka staje, czasem też wyrabia się to plastikowe kółeczko w silniczku i przez to przestaje działać

 

Ogólnie podepnę się pod temat bo troszkę związany z tym, czy ktoś z was panowie wie jak dostać się do pompy tylnej wycieraczki? Słabe ciśnienie daje, ledwo co leci ze spryskiwacza chyba przez zapchane sitko, ale nie wiem jak zacząć się za rozbieranie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wlew jest nad lampa prawa to może po wyjęciu lampy będzie dostęp latwiejszy

 

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_1518-elem-poj-sprysk-szyby-tylnej/i47648/sN ogólnie znalazłem taki schemacik odnośnie tego, jak podniesie się tą półeczkę w bagażniku gdzie znajduje się koło to widać zbiorniczek, ale wolałbym oszczędzić zdejmowanie lamp itp by się tam dostać.

 

A jak wycieraczka, bezpiecznik wymieniony, sprawdzałeś resztę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było podejście z wycieraczką , bezpiecznik sprawny po wypięciu mniejszej wtyczki z silnika i ponownym wpięciu silnik ruszył ale , kolega coś o kole zębatym wspominał i właśnie ten problem ją raczej dopadł bo silnik działa a pióro stoi , nie zdążyłem dziś rozebrać dalej .

Czy te kółko jest drogie jakieś , czy raczej szukać silnika używki już heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było podejście z wycieraczką , bezpiecznik sprawny po wypięciu mniejszej wtyczki z silnika i ponownym wpięciu silnik ruszył ale , kolega coś o kole zębatym wspominał i właśnie ten problem ją raczej dopadł bo silnik działa a pióro stoi , nie zdążyłem dziś rozebrać dalej .

Czy te kółko jest drogie jakieś , czy raczej szukać silnika używki już heh

 

 

Ja kupowałem na allegro, około 45zł z przesyłką :) poszukaj to znajdziesz, jakbyś nie znalazł to odezwij się pw do mnie bo gdzieś powinienem mieć to kółeczko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem dziś trochę , kółko do wymiany przy silniku wycieraczki , znalazłem obcięty kawałek wiązki elektrycznej tuż nad zbiorniczkiem spryskiwacza tylnej szyby , sam zbiorniczek dostępny jest po zdjęciu osłony plastykowej , pózniej po wypięciu 1 spinki i odsunięciu tapicerki na bok

wyciągałem zbiorniczek bo miałem kałuże , okazało się że pompka była trochę wyciągnięta i lało się ze zbiorniczka ,

pdc nie ruszone bo zderzak trzeba zdjąć nie pika lewy czujnik , poza tym w którym miejscu umieszczony jest moduł od PDC , czy wiązka idzie pod deske gdzieś

czy może ten odcięty kawałek wiązki to od pdc , ach jeszcze znalazłem odcięty plusowy kabel od gniazda zapalniczki , masakra jakaś normalnie

masa lamp sprawdzona , żarówka nadal świeci po wyjęciu błąd się pali ehh

 

52a3aa69c0cd3e24med.jpg

 

fd606e693591e1bamed.jpg

 

2a66f15c03d36be6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.