Skocz do zawartości

BMW E36 323i uszczelniacze zaworowe a olej o większej gęstoś


malitekoner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o podpowiedź czy jeżeli zmienilbym olej z 5w40 na np 10w40 jest szansa że mniej oleju będzie mi szlo przez uszczelniacze zaworowe ? Na zimnym silniku np po nocy po odpaleniu, z wydechu przez ok 30 sek leci niebieska chmura, później się uspokaja, oleju znacznie nie ubywa,najprawdopodobniej z uszczelniaczy ścieka na tłok. Zna ktoś temat i może mi coś podpowiedzieć ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nie naprawia się tandetnym olejem. I po co chcesz to robić jeśli oleju znacznie nie odbywa. Jaki jest sens?

Po prostu bardzo mi przeszkadza że tak się dzieje, nie moge zwyczajnie na to patrzec... nie mialem na mysli tandetnego oleju, teraz siedzi valvoline 5w40 i chciałem zmienic na ta sama firme z tym ze 10w i moje pytanie czy to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już jest niebieski dym to nie pomoże

a jak tam odma,byla kiedyś wymieniana?

Szczerze to nie wiem nawet , jeszcze do niej nie zaglądałem ale czy jeżeli odma była by zła to na niebiesko dymiloby tylko na zimnym silniku przez krótki czas ??? Jak sprawdzić odmę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy jest drożna,można zdąć ten wąż z pokrywy zaworów i dmuchnąć w niego

powinno być słychać bulgotanie oleju w misce

druga sprawa to separator oleju który siedzi w kolektorze ssącym,tam jest membrana i jeżeli ona pęknie to opary oleju idą do kolektora ssącego a dalej na zawory i do cylindrów

możliwe,że to dymienie to uszczelniacze ale mogą też być zawory

trzeba by zmierzyć kompresję i zrobić próbę olejową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to przeszkadza i nie chcesz na to patrzeć to po 1 zmień odme pewnie i tak jest do wymiany. Samo dmuchane niewiele, Ci da. Wymienia się co 3 wymianę oleju. Można spokojnie co 5 to robić.

 

Po drugie polecą uszczelniacze zaworowe. Tak więc jeśli Ci to przeszkadza to ściągaj głowice i oddaj do regeneracji. To że ta sama firma to olej i tak będzie tandetny. Jeśli chcesz polepszyć na pół roku to zalewaj, ale pogorszysz stan silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,wlewamy parę mililitrów do cylindra

jeżeli ciśninie wzrośnie sporo to słabe są pierścienie

jeżeli niewiele to puszcza zaworami

trzeba mierzyć na ciepłym silniku,pedał gazu wciśnięty i odłączone wtryskiwacze benzyny

Ok, powiedz jeszcze ile powinno być sprzężenia bo na forach różnie piszą i nie wiem czego się trzymać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to przeszkadza i nie chcesz na to patrzeć to po 1 zmień odme pewnie i tak jest do wymiany. Samo dmuchane niewiele, Ci da. Wymienia się co 3 wymianę oleju. Można spokojnie co 5 to robić.

 

Po drugie polecą uszczelniacze zaworowe. Tak więc jeśli Ci to przeszkadza to ściągaj głowice i oddaj do regeneracji. To że ta sama firma to olej i tak będzie tandetny. Jeśli chcesz polepszyć na pół roku to zalewaj, ale pogorszysz stan silnika

Koszt całości ? Z czym mam się liczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,wlewamy parę mililitrów do cylindra

jeżeli ciśninie wzrośnie sporo to słabe są pierścienie

jeżeli niewiele to puszcza zaworami

trzeba mierzyć na ciepłym silniku,pedał gazu wciśnięty i odłączone wtryskiwacze benzyny

Ok, powiedz jeszcze ile powinno być sprzężenia bo na forach różnie piszą i nie wiem czego się trzymać ??

gdyby było około 12,5 bara,to byłoby pięknie

różnica między cylindrami nie więcej jak 1bar

pisałem o dmuchnięciu w przewód odmy oczywiście chodziło mi o dmuchnięcie ustami a nie kompresorem

ma to na celu sprawdzenie czy odma jest drożna bo zapchana to może być duży kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalewasz ten gesty olej?

Narazie nie, szczerze to nawet nie mam w tej chwili kasy na takie wydatki, myslelem zeby to zrobic za ok miesiąc ale przekonałes mnie zeby nie .

Jak dowiedziałem się o kosztach zrobienia tej operacji to az mnie krew zalała :evil: , jak narazie to zostawiam tą kwestie zobaczę co z tym dalej robic jak zmierze kompresje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmierzyłem ciśnienie na cylindrach i wyszło następująco :

1- 12,9 bar

2- 12,5

3- 12

4- 12,4

5- 12,4

6- 12,6

CZY to dobre ciśnienie ??

Po uszczelnieniu układu chłodzenia płynu chłodzącego ubywa znacznie mniej, zaowazylem także że chłodnica jest przypocona i ma inną barwę przez płyn tuż przy zbiorniczku wyrównawczym. Chłodnica od dołu jest wygięta i na dolnej krawędzi jakby robił się z niej łuk , narazi zostawiam jak jest myślę nad swapem na 2.8, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Po dłuższym postoju po odpaleniu silnika z wydechu w dalszym ciągu leci niebieski dym przez moment ale oleju mi nie ubywa, nie ma pojęcia jak to się dzieje bo normalnie powinno ubywać przy uszkodzonych uszczlniaczach zaworowych , ubywa mi także płynu chłodniczego ale to raczej w małych ilościach bo po zrobieniu 500km ok 200ml czy olej moze się mieszać z płynem i dlatego oleju nie ubywa ?? Ale jakby się mieszał to uszkodzona była by uszczelka pod głowicą a wtedy nie miałbym ciśnienia między 12.9 a 12 bara na każdym cylindrze ... Objawy wzajemnie się wykluczają nie mam pojęcia jak się do tego wziąć , narazie mam w planach wyczyszczenie odmy być może pomoże o tym będę informował w temacie ;) jak ktoś ma jakiś konkretny pomysł chetnie wysłucham , pozdrawiam ;) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.