Skocz do zawartości

wejscie usb nie działa


matijas67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Podpinam się po temat - bo nawet tytuł gra w 100%. :shock:

Od kilku dni jestem w posiadaniu F11 LCI 2014 z NBT - jedno USB w podłokietniku, w schowku nie znalazłem. Chciałem podłączyć telefon (IPhone 7) żeby obadać jakie możliwości to daje, ale niestety okazało się, że w gnieździe są 2-3 drobne kamyczki. Użyłem sprężonego powietrza + mini śrubokręt i usunąłem to wszystko ze środka. Po podłączeniu telefonu okazało się jednak, że na wyświetlaczu telefonu dostaje komunikat ładuje/przestaje ładować z częstotliwością 2 x na sekundę. Wygląda jakby jakieś zwarcie albo coś, ale jak zaglądam do gniazda to nie widzę, żeby cokolwiek zwierało. Postanowiłem wobec tego przetestować pendrive z aktualizacją softu. Pobrałem ze strony bmw.com/update po wpisaniu końcówki VINu aktualizację ~90MB. Po załadowaniu na pen'a (FAT32), wrzucone do głównego katalogu i samochód wyrzuca komunikat, że soft nie jest kompatybilny z tym samochodem. Zastanawiam się co może być powodem? Czyżby uszkodzone USB, czy jakieś inne przyczyny? Jakie macie sugestie, czy wymiana na własną rękę wchodzi w grę, czy ASO? Jak to ewentualnie zweryfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, nie mam możliwości spytania poprzedniego użytkownika. Nie wygląda, żeby coś było grzebane, ale też mogło się coś uszkodzić i nie ma został widoczny ślad. Zacząłem się już zastanawiać nad wymianą, znalazłem nawet takie coś http://allegro.pl/bmw-3-f30-gniazdo-aux-in-usb-i6873030735.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OWJmMWZlZTctNTA2Ni00ZGI2LWI3YmMtZTQ1YzI4NWVhODE0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c7c0a4ac-fd3a-4e9f-a8e3-87c22ebc8986#thumb/2 tylko nie wiem czy spasuje bo to niby z serii 3. Poza tym nie za bardzo wiem jak się do tego dobrać - podważyć jakoś trzeba czy coś... :mad2: No i intrygująca jest ta niekompatybilność aktualizacji - bo chyba widzi w takim razie pendrive skoro cokolwiek jest napisane, pytanie czy uszkodzony port USB może powodować, że plik staje się dla auta nieczytelny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sytuacja ma się następująco..

Zabrałem innego pendrive'a, wrzuciłem na niego plik *.bin i objawy nadal takie same - oprogramowanie nie kompatybilne. Natomiast z mp3 nie było kłopotu - zaimportowałem na HDD i wszystko gra. Potem z ciekawości znowu podłączyłem telefonik i tu zdziwienie, bo zaczął się ładować, a nie mryg-mryg jak do tej pory...

Udałem się więc w te pędy do menu idrive'a, żeby obadać co i jak. Spotify czy TuneIn działa spoko, choć dziwne jest to że czasem są te aplikacje w menu dostępne, czasem znikają - zupełnie jakby coś nie łączyło na tym porcie USB. Nadal natomiast pozostaje nie rozwiązany problem z aktualizacją softu w aucie.

 

A tak "oftopowo" - czy dobrze uknułem sobie, żeby kupić snap-in'a i wykorzystać starego IPhone'a 4S tylko jako łącze do internetu i bazę do takich aplikacji jak właśnie Spotify czy TuneIn, a ze swojego właściwego telefonu korzystać tylko do rozmów po BT? Ma to sens, taka koncepcja? :? :shock:

 

No i jeszcze prosiłbym o zaopiniowanie tego gniazda z alledrogo, czy podejdzie do F11?

 

http://allegro.pl/bmw-3-f30-gniazdo-aux-in-usb-i6873030735.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OWJmMWZlZTctNTA2Ni00ZGI2LWI3YmMtZTQ1YzI4NWVhODE0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c7c0a4ac-fd3a-4e9f-a8e3-87c22ebc8986

 

VIN: WBA5J31010D713269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej wszystko potwierdzone - taki faktyczny "autostradowy przebieg", dlatego się zdecydowałem.

Co do gniazda to w takim razie zamówię, tylko pytanie jak się do niego dobrać, podważyć jakoś, czy trzeba cały podłokietnik rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale jak przez net ma to zrobić? :roll: Gdziekolwiek w menu idrive'a próbuję coś online zrobić to mam komunikat: brak połączenia z siecią, a tam gdzie jest aktualizuj to wyrzuca błąd, że brak urządzenia w USB Audio i nie ma żadnych innych opcji, żeby na przykład on-line aktualizować.

 

I nadal zastanawia mnie to znikania i pojawianie się aplikacji w menu connected, to normalne, czy wynika właśnie z "awarii" portu USB i raz styka, a raz nie...

 

Dodam tylko, że napięcie jest cały czas, bo ładuje telefon bez żadnych przerw - nawet wydaje mi się, że bardzo szybko ładuje, bo kilka minut w aucie spędzonych na zabawie i prawie 20% przybyło, w domu to dużo wolniej idzie jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Masz aktywne kilka usług powinno normalnie działać, może ktoś coś wymieniał aucie?

ConnectedDrive Services

Current Contract duration from 2017-08-09 to -

 

 

My Info

 

 

ConnectedDrive Vehicle Store

Current Contract duration from 2017-08-09 to -

 

 

ConnectedDrive Vehicle Store

 

 

Intelligent Emergency Call

Current Contract duration from 2017-08-09 to -

 

 

Intelligent Emergency Call

 

 

Remote Services

Current Contract duration from 2017-08-09 to -

 

 

Remote Climate Now

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Remote Climate Timer

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Remote Door Lock

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Remote Door Unlock

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Remote Horn Blow

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Remote Light Flash

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Vehicle Finder

 

Remote service is active.

Activation date: 2017-08-09

 

Teleservices

Current Contract duration from 2017-08-09 to -

 

 

Automatic Teleservice Call

 

 

Hotline

 

 

Manual Teleservice Call

 

 

Mobile Service

 

 

Service Information

 

 

Service Partner Management

 

 

Teleservice Battery Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Aktualizuję temat.

Mam dokładnie ten sam komunikat. Brak urządzenia w USB audio.

Port USB w schowku i pen drive sformatowany w fat 32, ktoś jakiś pomysł. Nie mogę zaktualizować softu a pewnie niedługo będę chciał zrobić update map. Może cos trzeba dokodawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W moim F31 już dawno przestało działać usb w podłokietniku.

Pendrive z muzyką był niewidoczny. Olałem temat...

Ostatnio aktualizowałem soft w G32 i pokazało, że do 3er też jest dostępny nowszy.

Po jego wgraniu usb w podłokietniku F31 ożyło!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat


USB w schowku i podłokietniku nie działa, jeszcze 2-3tyg temu działało, wgrywałem muzykę na dysk

sprawdzane dwa pendrive formatowane pod FAT32, żadnego nie czyta czy do kopiowania na dysk czy zwykłego odtworzenia - w podłokietniku jest napisane 'nie obsługiwane', ale dotyczas działało i padło, nie czyta, ale lampki na pendrivach sie świecą więc 'działają'


Aktualizacji zdalnej z pendrive nie mogę zrobić, z polskiej strony pobrany nowy soft ale nie odpada po podłączeniu pendrive może dlatego, że jest to wersja z USA, bo na stronie angielskojęzycznej soft nie dostępny do pobrania więc już kończą mi się pomysły, bo działało, przestało i wszystkie możliwości sprawdzone, ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu Ci niestety nie pomogę. Ja używam oryginalnego ICOMa albo kabel ENET i soft BMW, nigdy nie miałem do czynienia z tymi różnymi aplikacjami na tel itd. Raczej wątpię żeby miały opcję programowania sterowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aktualizacji zdalnej z pendrive nie mogę zrobić, z polskiej strony pobrany nowy soft ale nie odpada po podłączeniu pendrive

 

Aktualizację softu trzeba wywołać, sama nie wystartuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji zdalnej z pendrive nie mogę zrobić, z polskiej strony pobrany nowy soft ale nie odpada po podłączeniu pendrive

 

Aktualizację softu trzeba wywołać, sama nie wystartuje...

 

Tak wiem, nie jest tak źle ze mną, najpierw próbuje wszystkiego co znajdę w internetowych czeluściach, niestety w menu nie mam opcji aktualizacji softu więc update przez pendrive odpada i szukam alternatywy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.