Skocz do zawartości

Błąd czujnika poziomu oleju (4A10 Interfejs BSD)


D.nowak9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem z czujnikiem poziomu oleju, a mianowicie swieci sie błąd 4A10 Interfejs BSD. Rzecz jasna wymieniałem czujnik i noc to noe dało. Wkładałem jak i zamiennik tak i oryginał. Dostrzegłem jednak ze jaki czujnik bym nie włożył za każdym raze najzwyczajniej sie pali (przepala płytkę w czujniki). Prąd jaki idzie ma czujnik waha sie od 13,5V do 14,3V. Proszę o pomoc co może być przyczyna bo niestety brakuje już mi pomysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Sprawdzić przewody i złącza.

 

2. Jeśli przewody i połączenia wtykowe w porządku, zwarcie może być spowodowane przez subskrybentów BSD.

 

Kolejno odłączać abonenci bsd i na nowo odczytywać kody usterek. Ten abonent bsd, po odłączeniu którego usterka już nie występuje i jest przyczyną usterki. Wymienić ten abonent BSD. Wskazówka: co najmniej jeden abonent bsd musi pozostać podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Interfejs transmisji danych spójne binarnym kodem łączy się z blokiem sterowania DME/DDE następujące bloki sterowania:

 

Alternator (w zależności od wariantu)

Inteligentny czujnik akumulatora (w zależności od serii)

Sterownik układu wstępnego podgrzewania (w samochodach z silnikiem diesla do korzystania z N47/N57)

Elektryczna pompa płynu chłodzącego (w zależności od wariantu)

Czujnik stanu oleju (w zależności od wariantu)

 

Wiele kontroli niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy to normalne ze na czujnik poziomu oleju idzie prąd 13.5v-14.3v?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bardzo często winowajcą jest sam moduł sterowania silnikiem, ale do tego trzeba jeszcze wykonać szereg testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BSD podlaczone sa:

 

Czujnik poziomu oleju

Inteligentna klema IBS

Alternator

Sterownik swiec zarowych.

 

Jest to jedna linia ! Odlaczaj po kolei i sprawdzaj kiedy napiecie sie zmieni. Wydaje mi sie ze powinno byc nizsze.

 

 

Być może jest jak pisze temsky740.... DDE poszło z dymem. Ale obstawiam ze napiecie wychodzi z jakiegos innego urządzenia .

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam ten problem u siebie. Sprawdziłem napięcie na wtyczce czujnika. Wskazywało 5v jak dobrze pamiętam.

Jak uda Ci się go rozwiązać to napisz proszę. Sprawdzę u siebie.

Z góry dziękuję

Edytowane przez mirasextra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie linia BSD jest odmianą magistrali LIN i zawsze będzie tam napięcie zbliżone do napięcia akumulatora, które podczas pracy jest kluczowane. Jedynym urządzeniem które mogło by tam "wstrzykiwać" impulsy wyższego napięcia jest uszkodzony regulator napięcia w alternatorze. Czy te czujniki sa już trwałe uszkodzone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie wróżenie:) podjedz do kogos kto ma oscyposkop i zobaczy co tam sie dzieje na tym bsd

Ty myślisz, że każdy ego ma ? )))))))

 

Pewnie nie każdy, ale kazdy elektronik powinien mieć oscyloskop, i co najwazniejsze umieć go używać. Chyba że lubi robotę w "ciemnościach" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może tak może nie wróżenie:) podjedz do kogos kto ma oscyposkop i zobaczy co tam sie dzieje na tym bsd

Ty myślisz, że każdy ego ma ? )))))))

 

Pewnie nie każdy, ale kazdy elektronik powinien mieć oscyloskop, i co najwazniejsze umieć go używać. Chyba że lubi robotę w "ciemnościach" :P

A ty masz ? ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ty masz ? ))

 

Tak, nic specjalnego bo Rigol DS1054, ale daje radę kiedy go potrzebuje

Super !!! Ja tez. Dalem za caly zestaw 750$ - 8 kanalow . To nasz - ukrainski

 

http://katowicebimmertvo.blogspot.com/2016/07/geboka-diagnostyka-ukadu-zaponowego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !!! Ja tez. Dalem za caly zestaw 750$ - 8 kanalow . To nasz - ukrainski

 

http://katowicebimmertvo.blogspot.com/2016/07/geboka-diagnostyka-ukadu-zaponowego.html

 

Fajnie wygląda oprogramowanie, do tego wiele kanałów, niestety cyrlica troche utrudnia mi rozeznianie w screenach, ale wygląda ciekawie. Taki sprzęt w odpowiednich rękach to potężna moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie do czujnika dochodzą 3 kabelki, 2 plusowe i 1 masowy. Kiedy sprawdzałem przejście na kablach poprzez początek na bezpieczniku a na końcu czujnik. Czy to możliwe żeby miernik piszczał na 3 kabelkach? Czy ewidentnie zwarcie do masy?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.