Skocz do zawartości

E36 316i dziwny dźwięk po odpuszczeniu sprzęgła


Sadam94

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pewien problem otóż ostatnio gdy już zaparkowałem pod blokiem przysłuchałem się pracy mojej buni i usłyszałem dziwny dźwięk, coś jakby huk lub tarcie kiedy odpuszczam całkowicie sprzęgło. Po wciśnięciu sprzęgła dźwięk ten ustępuje, a po odpuszczeniu powraca. Ogólnie sprzęgło się nie ślizga, łapie szybko i nie ma luzu na pedale. Biegi wskakują dobrze, bez oporu ani nie wypadają same to samo dotyczy wstecznego, nie miałem żadnych problemów z ich wrzucaniem. Chciałbym się dowiedzieć skąd może dobiegać ten dźwięk i co trzeba naprawić/wymienić aby tego nie było. Pozdrawiam

 

Edit:

 

Po bardziej obszernych oględzinach zauważyłem, że na zimnym silniku dźwięk ten również słychać jednak nie tak bardzo jak po rozgrzaniu. Dodatkowo po wciśnięciu sprzęgła gdy silnik jest zimny trzeba odczekać z 5 sek. i dopiero wtedy tego dźwięku nie słychać zaś na rozgrzanym przy wciśnięciu sprzęgła dźwięk zanika praktycznie od razu i pojawia się po jego odpuszczeniu.

 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie łożysko docisku sprzęgła do wymiany

"Prawdopodobnie" jestem milionerem ale o tym nie wiem ;) nie chciałbym metodą prób i błędów wymieniać wszystkiego co może powodować ten dźwięk dlatego moje pytanie brzmi, można jakoś sprawdzić czy to na pewno łożysko docisku?

 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.