Skocz do zawartości

E39 523i dziwny problem z prędkościomierzem


Gethigh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem ze swoją e39 rok produkcji 1996 zabrałem się za ogarnięcie systemu ABS/ASC po podpięciu pod kompa wyszło że uszkodzone są czujniki ABS LEWY TYŁ i PRAWY TYŁ.

Przed wymianą prędkościomierz działał czasami "świrował" np. po mocnej ulewie przez kilka km opadał na 0 potem wracał i wszystko było ok.

Po wymianie czujnika Tylnego lewego oraz prawego prędkościomierz nie działa, nie działa też ekonomizer i nie liczy przejechanych km, natomiast pogasły kontrolki ABS/ASC.

Co do tej pory próbowałem:

-podpięcie pod INPA wychodzi że każde koło stoi w miejscu (sprawdzane podczas jazdy każde z 4 kół wskazuje prędkość "0" nie wywala błędów żadnego czujnika czasami na nierównościach łapie sygnał z prawego przodu na dosłownie ułamek sekundy na około 2.5km/h)

-wymieniłem pompę ABS razem ze sterownikiem (nr z końcówką 0000)

-przeprowadziłem adaptację sterownika ABS (na forum znalazłem że nie trzeba tego robić po podpięciu drugiej działającej pompy i sterownika powinno być ok)

-sprawdzałem bezpieczniki wszystkie wyglądają ok

- czyściłem wtyczkę od sterownika oraz same piny w sterowniku (nie były brudne)

 

Co jest bardzo dziwne kontrolki ABS/ASC nie świecą się natomiast ABS nie działa przy ostrym wciśnięciu pedału hamulca koła blokują się próbowałem zarzucić tyłem też nie stanowi to problemu ale ASC nie reaguje wcale :(.

 

Mam nadzieję że ktoś będzie miał jakiś pomysł co może być powodem takiej sytuacji :idea: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy tył wręcz wydłubywałem było z nim wiele problemów najpierw zerwała się śrubka a potem urwał się czujnik próbowałem go wybijać wydłubywać męczyć na wszelkie sposoby 1/3 i tak została w piaście więc oddałem auto do mechanika. Prawy tył zmieniał mechanik.

Co do czujników przednich obydwa z logiem BMW sam ich nie wymieniałem ale nie wywalają błędów pod INPĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiadomo czy przednie działają i czy Koronka w piaście nie jest uszkodzona z tyłu. Kupując zamienniki narażasz się tylko na koszta. Teraz nie wiesz czy piasta, czy sterownik czy czujnik..

Ale piszesz ze jak masz nierówności to przód coś działa czyli przednie czujniki też złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiadomo czy przednie działają i czy Koronka w piaście nie jest uszkodzona z tyłu. Kupując zamienniki narażasz się tylko na koszta. Teraz nie wiesz czy piasta, czy sterownik czy czujnik..

Ale piszesz ze jak masz nierówności to przód coś działa czyli przednie czujniki też złom.

Wg INPY to żaden nie działa ;/. Czy da sie tą Koronkę wymienić samą czy trzeba z całą piastą wymieniać? I czy naprawdę nie ma jakiejś firmy w zamienniku która działa przyzwoicie spotykałem się z opiniami że zamienniki też się sprawują bez problemów :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przednie masz pewnie uszkodzone a tylne zamienniki.

90% zamienników nie działa już po założeniu. Czasami komuś się zdarzyło że jest ok ale to jednostki. Jedyny pewny zamiennik to ATE. Jest tańszy niż oryginał który różni się tylko tym że nie ma, loga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tak zrobić podmienie lewy tył na ate i zobaczę co będzie się działo.

Dziś podłączyłem znowu pod inpe 2 błędy na kompie ABS ani ASC się nie pali....

Błędy to :

67 temporaere einstreuung

33Drehzahlfuehler vorne links

 

 

Dzisiaj wjechał czujnik ATE i problem z glowy :D pozostałe 3 czujniki też są do wymiany bo dwa pokazują prędkość 0km/h a jeden pokazuje coś nawet jak stoi się w miejscu :D

Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.