Skocz do zawartości

Kamera Cofania - doposażenie.


mrtwardy

Rekomendowane odpowiedzi

CCC ma wejście wideo, ale, żeby pojawił się obraz potrzeba albo oryginalny moduł TV/video (wtedy tylko po przełączeniu na TV masz obraz, bez funkcji wsteczny-kamera), albo po podpięciu modułu chińskiego pomiędzy CCC a ekran CID, one obsługują kamery cofania + kilka dodatkowych wejść/wyjść. Np coś takiego :

 

http://car-solutions.com/en/car-video-interface-for-bmw-with-ccc-system.php

 

 

Szukaj na googlach w hasłach "BMW CCC video interface/ BMW CCC video module"

 

APACER - R E S P E C T! :)

Wielkie dzięki za pomoc i wskazówki. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam podpowie mi ktoś czy warto kupić taki zestaw http://allegro.pl/kamerka-cofania-z-led-do-bmw-e39-e46-e53-e90-x3-x5-i6763985073.html

do buni ewtulanie możne ktoś coś doradzić konkretny zestaw :D montował już ktoś taki zestaw :?: mile widziane instrukcje jakieś porady żeby niczego czegoś nie spsuć nie potrzebnie i żeby to współgrało ze wszystkim :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazalem w pewnym momencie zakup kamer bimmertecha szczegolnie ze bede bral od nich screen mirroring prezdzej czy pozniej a wiec i koszta duzo mniejsze ale mozna doposazyc kamere orginalna BMW z X1 i jest to duzo lepszy wybor imo :

- integracja w CIC

- lepsza jakosc obrazu

- oznaczanie przeszkod (ktorych nie ma w bimmetech)

- kamera jest podgrzewana

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum francuskim jest kilka osob ktorzy maja kamere cofania z X1/X5 i zalacza sie przy wrzucaniu D w automacie a wiec jest jest jakas moziwosc zreszta kamera bimmetech w opcji oem integration zalacza sie po D. Bimmetech bierze podzespoly gotowe z chin i we francji sa linki na te podzespoly, cena 20% bimmetecha ale oczywiscie oni to w swoim oprogramowaniu opakowuja. Ja czekam na DIY ma byc w nastepnym miesiacu.

 

Wiesz jest duzo spraw ktore w polsce uznajemy ze sie nie da bo mamy stosunkowo malo samochodow i ludzi gotowych wydac pieniadze na mody a dla ludzi na zachodzie to normalka. Dla porownania na jednym forum francuskim tylko dla seri 3 jest tak 20 razy wiecej samochodow z galeriami niz na calym naszym. Sa juz nawet 2 serie E92 z souround view z nowych X5 ale koszt przerobienia lusterek jest abstrkacyjny (5K zlotych mw) chociaz w polsce sie uwarza ze nie jest to mozliwe przez brak kompatybilosci ze starszymi modelami.

 

a poza tym dziwisz mnie bo to prmax mi pierwszy zasugerowal kamere cofania z X1.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bardziej niz brak kompatybilnosci - mam na mysli brak prostego retrofitu a juz jakas dosc customowa ingerencje ;-)

 

Hmmm.. kiedys rozmawialismy wlasnie o kamerze cofania apropo tematu NBT - moze chodzilo o to wlasnie ze to nie jest prosty retrofit tylko jednak potrzebuje systemu zalaczania ktorego w e9x nie ma.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakie są Wasze doświadczenia w kwestii montażu kamery cofania w E91?

 

2 dni temu zabrałem się za montaż kamery marki china - wersja z klamką:

 

http://www.audioland84.pl/wp-content/uploads/2017/03/kameraBMWkpl.jpg

 

Wykonanie powyższego urządzenia jest średnie, spasowanie do E91 wymagało poprawek, tzn:

1. przypiłowanie pilnikiem obudowy przełącznika centralnego zamka, ponieważ opierał się o wnętrze klapy skutkiem czego klamka nie mogła się zatrzasnąć w otworze mocowania,

2. całość posiada osłonę gumową która zsuwa się podczas montażu, o użytkowaniu nawet nie wspominając. Została zatem doklejona do obudowy i teraz trzyma się mocno.

 

Zdemontowałem wszelakie plastikowe osłony klapy i okolic tylnej szyby i zastanawiam się jak poprowadzić kable.

Oryginalne gumowe kanały są niesamowicie ciasne i dość mocno siedzą - czy komuś z Was udało się tamtędy przeprowadzić kabel?

 

Zastanawiam się nad zestawem bezprzewodowym:

 

http://lvt.com.pl/_zdjecia_allegro/5111/01.jpg

http://lvt.com.pl/_zdjecia_allegro/5111/dane_techniczne.jpg

 

Czy ktoś z Was testował takie urządzonko?

Zastanawia mnie, czy jest jakaś znacząca utrata jakości, opóźnienia, zakłócenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Zdemontowałem wszelakie plastikowe osłony klapy i okolic tylnej szyby i zastanawiam się jak poprowadzić kable.

Oryginalne gumowe kanały są niesamowicie ciasne i dość mocno siedzą - czy komuś z Was udało się tamtędy przeprowadzić kabel?

 

Zastanawiam się nad zestawem bezprzewodowym:

 

Czy ktoś z Was testował takie urządzonko?

Zastanawia mnie, czy jest jakaś znacząca utrata jakości, opóźnienia, zakłócenia itp.

 

Ja zakupilem wlasnie taki zestaw bezprzewodowy bo nie dalem rady tego przeciagnac z klapy do wnetrza.

Zaklocen ani opoznien brak, ale mam problem z zasilaniem. Od strony nadajnika przy kapie dalem zasilanie od wstecznych a odbiornik zasililem od radia - jest tam zasilanie caly czas i caly czas mi wzbudza sygnal kamerki na ekranie .... (mam radio EONON). Mialem juz dolozyc wylacznik ale przeciez nie tak to ma dzialac, tylko wrzucam wsteczny i jest obraz.

Teraz problem albo szukac kabla od zasilania wstecznych w kabinie albo jakims cudem przelozyc kabel przez klape do wnetrza. Jak to rozwiazac :duh: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz schemat. Wszystkie sygnały idą do modułu pod kierownicą.przykręcony jest pod plastikiem, gdzie masz rączkę do otwierania maski. Jest nawet pokazane gdzie on jest.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou/search?q=Reverse

Nie wiem co masz za auta, który rok, więc sam wybierz odopiedno schemat. Kolor kabli i ich grubość też masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli wszystko się zgadza. Podłączyłeś się do wstecznego po lewej stronie. Ten kabel idzie do wtyczki x 14261 do pinu 47 i przy tej wtyczce podlaczasz sie do niego. To jest już z przodu auta. Tu masz rozmieszczenie wtyczek w tym module

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou/wiring-functional-info/body/lighting/reversing-lights/AioqZS49

 

Możesz jeszcze podłączyć się do pinu 9 w tej samej wtyczce. Kabel czarno niebieski. Ten jest od prawej żarówki wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego Jack79 dzieki Tobie udalo mi sie namierzyc ten kabel naprawde dzieki szacunek :cool2:

 

Teraz powstal nastepny problem na wylaczonym silniku pieknie wszystko dziala, niestety po odpaleniu zaczynaja sie zaklocenia na obrazie :mad2: normalnie wszystko pod gorke :/

 

Przy zasilaniu jak bylo pod radiem nie bylo zaklocen, ale znowu byl problem ze wzbudzonym ekranem non stop.

 

Da sie jakis filtr zastosowac czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie :mrgreen: Zastosowalem przekaznik jak mi radziliscie i wszystko jest tak jak byc powinno :cool2:

Zasilania do przekaznika nie bralem od akumulatora bezposrednio ale od radia (wiedzialem wczesniej ze nie ma szumow).

 

Bardzo ale to bardzo dziekuje za pomoc :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wpisz sobie w goigle przekaźnik do świateł dziennych, masa i zasilanie pod te same piny. Sygnał świateł mijania to u ciebie włączenie wstecznego, a dzienne do kamery.

 

Ale w takim układzie kamera będzie zawsze włączona, a po podaniu sygnału na styk od świateł mijania (włączenie wstecznego) przekaźnik wyłączy zasilanie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Odświeżę temat.

Ja również zastanawiam się nad dołożeniem kamery cofania. Posiadam e92 LCI która niestety nie posiada pdc.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Jaką kamerkę polecacie założyć do nawigacji CIC. Czy zakładał ktoś coś takiego w ostatnim czasie?

Doczytałem już na forum że oprócz kamery potrzebny jest jakiś emulator. Czy może ktoś konkretnie podać jakiś model? Zastanawia mnie głownie cena takiego zabiegu. Jeśli wyjdzie drogo to czy nie bardziej opłacalne jest wrzucenie do auta androida, który będzie miał już fabryczne wejście na kamerę a oprócz tego sporo dodatkowych możliwości?

Przy okazji mam pytanie z innej beczki. Orientuje się ktoś w sprawie dołożenia pdc do tego auta? Wiem że potrzebny moduł, wiązki i kodowanie. Cos jeszcze? I gdzie ten moduł powinien się znajdować? Ciężko przeprowadzić od niego wiązki do zderzaków? W miarę możliwości chciałbym ogarnąć to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.