Skocz do zawartości

Wycena szkody e46

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wczoraj spotkała mnie przykra sytuacja.... Niestety pani wjechała w mój tył kasując swojego golfa i uszkadzając tył mojego samochodu.

Czekam na telefon i umówienie spotkania z likwidatorem, lecz wcześniej chciałbym się zorientować mniej więcej w sytuacji.

 

Na pierwszy rzut oka szkoda wydawała się niewielka...mi pękł zderzak a Pani skasowała cały przód. Niestety, po dokładniejszych oględzinach uszkodzeń w moim samochodzie jest znacznie więcej. Sporą część uderzenia przyjęła na siebie butla (oczywiście podtlenek LPG musi być :lol: ) i chyba tylko dzieki temu Pani nie skasowała mi całego tyłu.

 

Widoczne uszkodzenia to: zderzak, wgniecione miejsce na koło i przesunięta butla. Urwane jedno z mocowań tłumika. Zderzak nie odpadł ale jest przesunięty także nie wiem co się dzieje pod spodem, ale wspornik zderzaka też jest raczej do wymiany razem z pochłaniaczem energii.

 

Pani praktycznie nadziała się na rurę od wydechu także nie wiem co się dzieje dalej, czy uderzenie nie przeniosło się i nie wyrządziło jakieś szkody z przodu.

 

Tak samo nie wiem jak wygląda sytuacja z butlą, wszystko działa lecz została ona dobita do drugiego końca miejsca na koło i przy przesunięciu mogły się pogiąć jakieś połączenia.

 

 

Chciałbym się mniej więcej zorientować w kosztach naprawy (zderzak i wszystkie jego elementy, prostowanie miejsca na koło u blacharza, tłumik )

Model samochodu: BMW 3 E46 1999 (przedlift)

 

http://i.imgur.com/z74tHD7.jpg http://i.imgur.com/AjK73aq.jpg http://i.imgur.com/ooyzaYt.jpg http://i.imgur.com/MMvTjP4.jpg http://i.imgur.com/xNHCMfG.jpg

 

Na co jeszcze spojrzeć, co mogło zostać uszkodzone ?

Wiem, że po samych zdjęciach ciężko stwierdzić wszystko ale staram się miej więcej zorientować w cenach i skali uszkodzeń, a na forum być może ktoś już ma jakieś doświadczenia z tego rodzaju przypadkami.

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Opublikowano
Moim zdaniem 3-4k ale mogę się mylić ,sprawdź dokładnie wydech i dol samochódu

E87

200km

6.9 do setki

:)

Opublikowano
  • Autor

Okazało się, że nie tylko samo miejsce na koło ale również górna część tylnego pasa jest skrzywiona. Dodatkowo więcej zdjęć tego jak wygląda wspornik zderzaka i pochłaniacz energii. Również tłumik oprócz tego, że ma ułamany zaczep to wypadł z gumy mocującej i przesunął się w lewo. Nawet ciężko mi stwierdzić na czym się opiera ale w każdym bądź razie o coś haczy. Pogięta również (aluminiowa?) płyta chroniąca przed ciepłem z tłumika. Butla podbita do góry i przesunięta, wszystkie połączenia od butli są twarde i nieelastyczne więc pewnie również pogięte i odbiegają od tego jak zostały oryginalnie zamontowane.

 

 

https://p75i.imgup.net/20170405_1e08a.jpg

https://k62i.imgup.net/20170405_171f8.jpg

https://q44i.imgup.net/20170405_100f4.jpg

https://o16i.imgup.net/20170405_1458d.jpg

https://b51i.imgup.net/20170406_1b508.jpg

https://h84i.imgup.net/20170406_192c7.jpg

https://g35i.imgup.net/20170406_143b1.jpg

https://s11i.imgup.net/20170406_19f67.jpg

https://w13i.imgup.net/20170406_10551.jpg

https://i50i.imgup.net/20170406_1f681.jpg

https://y78i.imgup.net/20170406_1f689.jpg

https://p83i.imgup.net/20170406_134e0.jpg

https://y16i.imgup.net/20170406_196c9.jpg

https://b67i.imgup.net/20170406_15678.jpg

https://c21i.imgup.net/20170406_18406.jpg

https://g34i.imgup.net/20170406_1424c.jpg

https://x87i.imgup.net/20170406_189e6.jpg

https://d25i.imgup.net/20170406_15b0d.jpg

https://g55i.imgup.net/20170406_1dbe1.jpg

https://c18i.imgup.net/20170406_1cff9.jpg

https://n51i.imgup.net/20170406_150d2.jpg

https://w44i.imgup.net/20170406_1c87a.jpg

https://p56i.imgup.net/20170406_17fcf.jpg

https://t64i.imgup.net/17821226_15f45.jpg

Opublikowano
Na pierwszy rzut oka szkoda wygląda jak moja sprzed roku, no może trochę gorsza. U mnie zderzak zakwalifikowany został do wymiany w całości, wraz absorberami zderzenia, nie wspominając o plastikach (m-pakiet) plus lakierowanie. Miałem też lekkie zarysowanie na tylnej klapie (touring). Podsumowując, ubezpieczyciel chciał dać kwotę bezsporną w wysokości: 2432 zł, a ostatecznie musiał zapłacić za FV ASO BMW 9600 zł. Zderzak u ciebie wygląda przyzwoicie zważywszy na fakt że podłoga/wnęka na koło pognieciona :? Zwróć uwagę na mocowanie zderzaka, na haczyk który podtrzymuje zderzak, przy takiej kolizji zostaje zdeformowany jak również zdziera z nadkola mastykę/lakier od wewnątrz i korozja gotowa.
Opublikowano
  • Autor
Dzięki za odpowiedź. Poczytałem przez kilka dni internety, przejrzałem fora. Napisałem do kilku sklepów i minimum o co będę walczył to jakieś 5 tyś. Koszt części w ASO to grubo ponad 6k + pas tylni i wnęka, lakierowanie, robocizna.... Więc myślę, że uda mi się coś ugrać. Za parę godzin przyjeżdża likwidator na oględziny. Okaże się jaka będzie wycena, jeżeli jakaś śmieszna to wstawiam do ASO.
Opublikowano
obawiam się że w aso będzie całeczka
Opublikowano
obawiam się że w aso będzie całeczka

 

a raczej na pewno :cool2:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.