Skocz do zawartości

Piszczenie przy skrecie w lewo


gunbass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent e92 330d automat ostatnio zacza piszczec podczas jazdy przy skrecaniu w lewo jak sie rozgrzeje i pozniej jak juz cieply to przy zatrzymaniu tez piska co moze byc przyczyna?

dorzuce filmik , moze nie super jakos ale przy podglosnieniu slychac te piski

mniej wiecej gdzie mam szukac tej przyczyny dzwiek jakby dochodzil z lewej strony siedzac w aucie ale pod maska ciezko jest co kolwiek zlokalizowac na sluch za duzo zaklucen z silnika innymi dzwiekami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że na postoju? Nie wiem jakie masz amortyzatory ale przerabiałem taki temat kiedy gaz schodził i tam coś od drżenia popiskiwało... ewentualnie może faktycznie coś ze wspomaganiem się dzieje. (Nie)stety nie było mi dane nigdy skonfrontować się z elektrycznym wspomaganiem tzn z objawami zużycia któregoś z elementów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Podepnę się pod temat, bo objawy mam podobne.

Tzn. na rozgrzanym aucie przy prędkości ok 40km/h słychać dość głośne popiskiwanie - jakby z przodu. Gdy wcisnę hamulec (nawet bardzo delikatnie), to piszczenie ustaje. Dzisiaj zauważyłem, że pisk nasilił się przy skręcie na rondzie.

Na zimno tego nie słychać.

Klocki z przodu wymieniałem w zimie (ok 6 miesięcy temu), ale pisk zauważyłem może tydzień temu.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki sam problem, dziwnie piski przy skręcaniu w lewo. Tylko u mnie prawdopodobnie przyczyną pisków jest prawy przedni amortyzator, bo jest już wylany. Dźwięk u mnie nie zależy od rozgrzanego auta i tylko wydobywa się podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to panowie zaskocze was

tym piszczeniem okazalo sie ze piszczal wiatrak od nawiewu ,dziwne wiem ale po ogledzinach wszystkiego i szukania okazalo sie ze on byl winny piszczenia ale czemu tylko jak w jedna strone ? niewiem zostal wyczyszczony i przesmarowalem tylko co nieco i dziala jak malina i juz jest bloga cisza

mam nadzieje ze przyda sie to komus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.