Skocz do zawartości

F12 Windshot - czyszczenie


aart77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się, jak najlepiej wyczyścić zakurzony siatkowy windshot ? W trzech serwisach BMW nie byli w stanie mi nic interesującego doradzić, poza oczywiście wymyślonymi na prędce wypocinami :mad2: . Chodzi mi o sprawdzone, względnie przetestowane sposoby, lub czego, broń Boże, nie robić, a nie o wymyślone ad hoc "przebłyski geniuszu".

Będę wdzięczny za podpowiedzi :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Postanowiłem podzielić się z Wami moimi własnymi dokonaniami, a więc:

 

1. Rozłożony windshot dwukrotnie odkurzamy dokładnie z każdej strony odkurzaczem, pierwszy raz końcówką z miękkim włosiem "do obrazów/mebli", drugi raz końcówką do tapicerki.

2. Zwykłą gąbeczkę do naczyń namaczamy w cieplej, ale nie gorącej, wodzie (bez żadnych detergentów, czysta woda!) i maksymalnie odciskamy tak, żeby była tylko delikatnie wilgotna i broń Boże z niej nie kapało. Taką gąbką, miękką stroną przecieramy dokładnie z każdej strony windshot pojedynczymi ruchami w osi długiej, stosując umiarkowany nacisk na tkaninę, płucząc pod bieżącą wodą (żeby nie wcierać brudu, wiadro z wodą odpada) i dobrze wyciskając po KAŻDYM jednorazowym pociągnięciu - jeśli tego nie zrobicie mogą zostać smugi. Pracę prowadzimy sektorowo, czyli nie czyścimy danego fragmentu do czysta, tylko czyścimy po kolei - pociągnięcie, następnie fragment obok i tak aż dojdziemy do końca i zaczynamy od nowa - uniknięcie smug i wrażenia niejednolitej powierzchni. Czynność tą powtarzamy dwukrotnie, lub do momentu, aż gąbka po pojedynczym przeciągnięciu będzie czysta.

3. Na koniec tą samą wilgotną i dobrze odciśniętą gąbką przecieramy plastikowe brzegi i zewnętrzne elementy windshota.

4. Windshota nie wycieramy, tylko pozostawiamy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

5. UWAGA ! Nie stosujemy ŻADNYCH chemicznych środków, ani broń Boże nabłyszczaczy do plastików - powstają wtedy bardzo trudne do usunięcia tłuste plamy przy brzegach na tkaninie, mające tendencję do powiększania się - ochyda !

 

W ten oto sposób uzyskałem bardzo satysfakcjonujący efekt, bez strat :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.