Skocz do zawartości

brak mocy przy maksymalnej prędkości M57D25


NikodemGalicki

Rekomendowane odpowiedzi

Klubowicze

 

Jechałem wczoraj autostradą i z ciekawości chciałem zobaczyć jaką prędkość maksymalną pokaże mi licznik na nowych oponach 235/45 R17 (wcześniej jeździłem na 225/55 R16)

 

1 bieg powoli

2 bieg powoli

3 bieg do końca (4500 obr/min) - normalna moc, tak jak być powinno

4 bieg do końca (4500 obr/min) - normalna moc, tak jak być powinno

5 bieg pedał do końca 160, 170, 180 i zonk.... przestaje ciągnąć, obroty zatrzymały się na około 3800....

 

powtarzałem taka próbę parę razy i za każdym razem tak samo.

 

Nie zwalnia ale po prostu więcej nie ciągnie.

 

Klubowicze, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Na moje rozumowanie czy może być to problem zasilania paliwem, może taka błacha sprawa jak przytkany filtr paliwa?

Pompa progowa wymieniona na oryginał zimą.

 

Dodam jeszcze ze tydzień wcześniej dokonałem takiej samej próby i wszystko było dobrze 217 km/h - wynik zadawalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zaraz umówię się na wizytę.

 

Jakby nie patrzeć na ostatnim biegu, przy maksymalnej prędkości silnik jest na maksa obciążony więc potrzebuje najwięcej paliwa ale też i z wydechu wylatuje tyle ile tylko może...

 

Zobaczymy co powie komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod komputerem jeszcze nie byłem ale już plus minus wiem gdzie tkwi problem.

 

Sterowanie turbiną. Teraz rozpędziłem się normalnie powyżej 200 ale potem się zaczął muł.

Mocy brak na niższych biegach a turbo mocno gwizdało. Po zgaszeniu silnika sprawa ucichła a potem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej elektrozawór, który steruje turbiną może mieć zapchaną taką siateczkę filtrującą, można ją wyczyścić lub wymienić go na nowy elektrozawór firmy pierburg, koszt ok. 100 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.