Skocz do zawartości

[E87] 120i - N46 - hałasy z silnika, check


Revai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z moim BMW 120i z 2004r. 180 tys. Do rzeczy:

 

Jadąc na trasie zauważyłem dziwne dźwięki z okolicy centralnej części silnika. Powstawał w okolicach 3 tys. obrotów i przypominał rzęcholenie starego transita. Na postoju dodając gazu dźwięk wracał przy dodaniu i puszczeniu gazu w okolicach 3 tys obrotów. Mechanik powiedział , że to normalne bo napinacz olejowy w momencie puszczenia gazu dostaje mniejsze ciśnienie i łańcuszek się luzuje.

 

Stwierdziłem ,że w najbliższym czasie zdejmę pokrywę i zobaczę w jakim stanie jest rozrząd. Najpierw jednak wymieniłem olej. Po wymianie oleju na Castrol (wcześniej też był lany), zgaszeniu i odpaleniu auta pojawił się na desce check. Dziś byłem odczytać błędy, wyskoczyło:

 

- błąd silnika valvtronic

- błąd z wałków rozrządu

- błąd z czujnika wewnątrz rozrządu (?)

 

( Niestety nie spisałem kodów)

 

Po usunięciu błędów został tylko ten z wewnątrz rozrządu. Teraz pytanie co może być powodem tylu błędów? Tego hałasu? Czy to faktycznie normalne?

 

Mechanik mówił , żeby zacząć od sprawdzenia ciśnienia oleju a jeśli to nie będzie powodem to lecieć wszystko po kolei. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

 

Auto ma moc, nie szarpie, równo pracuje. Aktualnie je uziemiłem żeby sobie nie narobić większych kłopotów.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B0041224.png

9- silniczek valvetronic

4- czujnik położenia wałka ssącego po prawej

wydechiwego po lewej.

B0041510.png

3- czujnik prędkości wału korbowego

 

Szkoda, że nie zapisałeś dokładnie kodow błędów, wiele by to pomogło.

Jeden błąd może generować inne.

Check engine będzie się świecił najprawdopodobniej od silnika valvetronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.