Skocz do zawartości

E92 335i Nie działa klimatyzacja


MiHaUu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów :)

Mam problem z klimatyzacją. Nie działa klima, mimo szczelnego, napełnionego i odgrzybionego układu. Sprzedający poinformował mnie iż jest to spowodowane wadliwym czujnikie (presostat-czujnik klimatyzacji).

Po wymianie na nowy nadal nie działa. Czy ma ktoś może pomysł czym może być spowodowana usterka. (Podobno sprężarka sprawna).

A może odłączyć aku po wymianie presostatu?

Dzięki

Pozdrawiam :D

Edytowane przez MiHaUu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było na forum , jak naprawić sprężarkę . Tz. te sprzęgło na niej. Nawet w ASO jest dostępny zestaw naprawczy do sprężarki za 300zł.

Na samym kole sprężarki wyrabia się takie jedno koło i je trzeba wymienić .

 

Nie wiem jak w twoim przypadku ale ja bym szukał najpierw tego - czyli to co zazwyczaj pada.

 

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=55424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, dzis bylo w miare cieplo wiec postanowilem wlaczyc klimatyzacje. Temp ustawilem na 16 stopni bo wydawalo mi sie dosc goroca w srodku, lecz niestety. Zapala sie kontrolka zielona przy przycisku klimatyzacji, lecz nie chlodzi. Na postoju gdy wlaczam klime nie ma tego charakterystycznego falowania obrotow podczas wlaczania klimy , wiecie o co chodzi... Klima umarla. Przez zime jej nie uzywalem , serwis robilem na jesieni, wiec powinno byc ok. Sprawdzilem bezpieczniki tez ok. Od czego moge zaczac naprawe? jakies propozycje co moglo sie stac?

 

z gory dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jedz do warsztatu od klimatyzacji i niech sprawdzą czy masz czynnik, pewnie układ się rozszczelnił i dlatego nie startuje. Gorsza możliwość to zatarta sprężarka.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.