Skocz do zawartości

[E60] Podłączenie grzania foteli


krteam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

 

Mam taki mały problem - generalnie poprzedni właściciel mojego samochodu zmienił tapicerkę foteli ze zwykłych na skórzane.

Fotele są pół elektryczne, ale skóra, która jest założona posiada podgrzewanie i chciałbym to podłączyć.

 

Dodał mi również moduły do foteli, które były przy dawcach skóry, jednak mają one całkiem inne wtyczki niż te moje.

Czy jest ktoś wstanie pomóc/podpowiedzieć jak to można podłączyć?

 

Obecnie są wolne wtyczki.

 

Załączam zdjęcia elektryki moich foteli plusy moduły, które dostałem.

 

232632be975b8fa3gen.jpg

 

52d3d0f1d3900bafgen.jpg

 

7d647ad897366fa2gen.jpg

 

aa4aa77b05d2c4e1gen.jpg

 

68dbad56459264c2gen.jpg

 

762030875ad304cegen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na ostatnim zdjęciu widoczny jest moduł oraz wiązka. W wiązce widzę dwie szerokie czarne wtyczki (gniazda), do których na 99% będą pasować wtyczki z foteli. Zauważ, że przewody od mat grzewczych są za krótkie, aby miały dosięgnąć modułu. Od tego jest wiązka, która ma wąskie wtyczki, podłączone do modułu, oraz dwie szerokie wtyczki (gniazda) do podłączenia mat grzewczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, już wiem sprawdziłem w WDS i są dwa różne rodzaje modułów:

- 7 pinowy sterowany lin busem (taki btw powinienem mieć do mojego typu elektryki)

- 8 pinowy sterowany canem i takie moduły posiadam.

 

Teraz takie pytanie, czy ktoś wie, czy jeżeli nie posiadam modułu S50 Switch driver adjustment i pociągnę dwa kabelki od modułu sterującego grzanie to będzie ok??

Oczywiście doprowadzę zasilanie itp itd.

Z tego co widzę wystarczy dokodować $494.

 

I zmienić opcje w MASK/CAPPL:

VA_SEATHEAT_SLIDER

aktiv

SITZHEIZUNG_APP_9

aktiv

???

 

 

 

A i ostanie pytanie, czy ktoś wie gdzie powinny być wtyki do mat? Jedną znalazłem po stronie oparcia, ale nie wiem gdzie jest od siedziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.