Skocz do zawartości

Wymiana oleju 520i


jaromat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie, zrobiłem sobie zmianę oleju sam,bmw co dwa lata u mnie to nie przejdzie, ale teraz pytanie w instrukcji pisze ze ilość oleju do tego silnika 5 litrów, zlalem stary olej przelałem do karnistra i wyszło 4,5 litra i tak też zalalem, niby komputer pokazuje max, można ufać temu digitalnemu odczytowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem wymianę oleju w 520i. W KRK jest magik, który baaardzo doktoryzuje się przy wymianie oleju bo robi właściwie tylko to. Cała wymiana u niego zajmuje ok 1-1,5h gdyż przedmuchuje sprężonym powietrzem wszystko co się da, stosując przy tym swoje opatentowane gadżety. Nie mogłem uwierzyć ile leju jeszcze jest w stanie wypchnąć. Po zakończonej procedurze "dmuchania" wlałem dokładnie 5L świeżego oleju i komputer pokazał MAX. Fajnie bo to 0,5L nie przemieszało się z nowym olejem. A czy cała zabawa jest warta świeczki? To już zależy od indywidualnego podejścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem wymianę oleju w 520i. W KRK jest magik, który baaardzo doktoryzuje się przy wymianie oleju bo robi właściwie tylko to. Cała wymiana u niego zajmuje ok 1-1,5h gdyż przedmuchuje sprężonym powietrzem wszystko co się da, stosując przy tym swoje opatentowane gadżety. Nie mogłem uwierzyć ile leju jeszcze jest w stanie wypchnąć. Po zakończonej procedurze "dmuchania" wlałem dokładnie 5L świeżego oleju i komputer pokazał MAX. Fajnie bo to 0,5L nie przemieszało się z nowym olejem. A czy cała zabawa jest warta świeczki? To już zależy od indywidualnego podejścia.

 

a nie prościej podpiąć pod płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się nad tym doktoryzować ale przy dmuchaniu zastępuje się stary olej nowym, bez wlewania żadnych płuczydeł. Zaletą jest koszt wymiany(60zł), minusem czas jej trwania. Nie wiem na ile lepiej płukanka usunie brudy, nie znam się. Ile płukanka kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie podpowiedzcie bo już nie wiem co robić

Pacjent bmw e39 520i 1998 przebieg 316000km, zalany 10w40. Stan silnika raczej ok nie ma wyciekow, pali od strzała i równa praca.

Chciałbym zrobić płukanke liqui molly następnie wymiana filtra i 5w40 po czym przejechać z 1000 km spuścić zalać nowym 5w40 i nowy filtr oleju.

Pytam dlatego że dużo za i przeciw ale czy ktoś taki numer zrobił i czy nie będzie katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Procedura jak najbardziej ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.