Skocz do zawartości

Silnik N55 i valvetronic problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałem Was zapytać, czy jest wam znany problem z Valvetronic w silnikach N55?

Znajomy kupił M135i i okazało się że valvetronic jest do wymiany. Objawy jakie nas skłoniły, żeby auto zaprowadzić na sprawdzenie do BMW to, przy otwarciu auta dziwne cykanie na silniku. Jak później się okazało to te cykanie wydobywało się z miejsca gdzie jest wtyczka do tego ustrojstwa Valvetronic.

Po wizycie w BMW okazało się że do wymiany Valvetronic za grubą kasę, na szczęście salon w którym kupił auto pokrywa koszta.

Nie ukrywam że trochę mnie to zaniepokoiło bo też mam pod maską N55.

Może ktoś ma jakieś porady, a żeby tego uniknąć?

Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Aby zrozumieć, co trzeba zrobić, najpierw potrzebna jest sensowna diagnostyka. Ludzie cały czas coś zmieniają, ale jakoś to nie pomaga. Po prostu biorą i zmieniają , bo mechanik tak powiedział. Gdzie są wyniki diagnostyki od kolegi? Gdzie wyniki kontroli samego mechanizmu VV ? Rozmowa o niczym . Ludzie też się zmieniają część po kilka razy, a przecież przyczyna może być banalna i prosta .
Opublikowano
  • Autor

temsky740

Papierów od BMW jeszcze nie widziałem, ale w weekend pojadę i zobaczę. Wiem że chyba jest wyszczególnione 5 ''gratów'' które zmienią plus 8 godzin roboty.

Jak by mi przyszło za to samemu płacić, to bym wtedy bardziej dochodził czy oby na pewno trzeba wymieniać tyle rzeczy, ale że koszta koledze ktoś inny pokrywa to co innego.

Ja wiem że w takich miejscach idzie się najłatwiejszą dla nich linią oporu, czyli wszystko wymienić, to na pewno będzie to chodzić.

Dodam jeszcze że ten koleś od którego te auto kupił, dzwonił po całym województwie i pytał czy tego ktoś taniej nie zrobi i nikt się nie chciał tego podjąć, bo z tego co wiem trzeba potem umieć do wyregulować.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Gdy chodzi o takich maszynach, o "tanio" warto zapomnieć - przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez temsky740

Opublikowano
Jaki przebieg jest w tym aucie?
kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Opublikowano
  • Autor
70 tys km :roll:
Opublikowano
Ale lipa. Myślałem, że grubo powyżej 100kkm take akcje
kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Opublikowano
Wymiana valvetronica to każdy majster bmw ogarnie. Trzeba potem zrobić tylko adaptację. żeby silniczka nie wyrwało z obudowy i koniec. Części są dość drogie to prawda. Wymiana kompletu to w jeden dzień, a nawet szybciej.
Opublikowano
  • Autor

Ile by taka naprawa kosztowała w Polsce?

 

EDIT.

Tutaj naprawa kolegi wyszła około 20 tys zł :shock: , którą całą pokrył salon z którego auto było kupione :twisted:

  • 2 lata później...
Opublikowano
Czy jest tu ktoś kto robił valvetronic w n55?chcę się dowiedzieć czy trzeba ustawiać na blokady czy wkładać i robić adaptację.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.