Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem w e46 330i


Buniorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki...

 

Mianowicie przy normalnej spokojnej jedzie i ruszaniu nic się nie dzieje, lecz problem pojawia się gdy chcę gwałtownie ruszyć...

Jeśli ruszę powoli i zaraz wcisnę gaz w podłogę to jest ok, niestety jeśli np. z 3 tys obrotów puszczam sprzęgło żeby gwałtownie wystartować to samochód stoi w miejscu, tak jakby był na biegu jałowym. Nie ma też znaczenia czy mam włączoną kontrolę trakcji czy też nie. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładziny sprzęgła są wytarte i przy gwałtownym ruszaniu zamiast zaskoczyć to się obraca i ściera. Ruszaj powoli bo spalisz sprzęgło, ale ono i tak już do wywalenia.

 

Jak chcesz się szybko rozpędzić, to nie ze strzału. Daj gaz opór jak sprzęgło już załapie, żeby nie mieliło w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładziny sprzęgła są wytarte i przy gwałtownym ruszaniu zamiast zaskoczyć to się obraca i ściera. Ruszaj powoli bo spalisz sprzęgło, ale ono i tak już do wywalenia.

 

Jak chcesz się szybko rozpędzić, to nie ze strzału. Daj gaz opór jak sprzęgło już załapie, żeby nie mieliło w miejscu.

 

Czyli sprzęgło do wymiany... Rozumiem, że jak sprzęgło to od razu z dwumasą ? Przebieg mam 270 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dwumasa może być ok, to pb i nie ma tak dużego momentu jak kopciuchy, niech mechanik oceni po zrzuceniu skrzyni, zamów a jak będzie ok to oddasz. Pamiętaj, że trzeba zabielić powierzchnię dwumasy jak zostanie stara.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładziny sprzęgła są wytarte i przy gwałtownym ruszaniu zamiast zaskoczyć to się obraca i ściera. Ruszaj powoli bo spalisz sprzęgło, ale ono i tak już do wywalenia.

 

Jak chcesz się szybko rozpędzić, to nie ze strzału. Daj gaz opór jak sprzęgło już załapie, żeby nie mieliło w miejscu.

 

Czyli sprzęgło do wymiany... Rozumiem, że jak sprzęgło to od razu z dwumasą ? Przebieg mam 270 tys.

Niekoniecznie, ja w moim aucie ostatnio zmieniałem sprzęgło z innego powodu to mechanik powiedział, że dwumasa jest w porządku i zostawił. W benzyniakach dwumasa nie dostaje tak bardzo po dupie.

Tarcza była jak nowa (prawie 1cm grubości) ale docisk był wypalony, w efekcie czego pojawiały się wibracje przy ruszaniu w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Ci poprawi humor to miałem kiedyś taki przypadek,że łożysko oporowe zacierało się na wałku i właśnie tak się zachowywał samochód.

Sprzęgło odbijało bardzo powoli bo musiało pokonać opór zacierającego się łożyska.

Ale to tak optymistycznie.

Generalnie skrzynia na dół,bo docisk się kończy,to on jest odpowiedzialny za wyłączanie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Ci poprawi humor to miałem kiedyś taki przypadek,że łożysko oporowe zacierało się na wałku i właśnie tak się zachowywał samochód.

Sprzęgło odbijało bardzo powoli bo musiało pokonać opór zacierającego się łożyska.

Ale to tak optymistycznie.

Generalnie skrzynia na dół,bo docisk się kończy,to on jest odpowiedzialny za wyłączanie sprzęgła.

 

Ile warsztaty sobie życzą za wymianę sprzęgła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.