Skocz do zawartości

M54B22 brak mocy po wymianie swiec i cewki


byedee

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyzej, wymienilem swiece i cewke na drugim cylindrze tak jak wykazał komp u mechanika(na zimnym szarpało i nie rowno pracowal), dodatkowo wymienilem olej plus wszystkie filtry, po wszystkim samochod stracił moc, słabo przyspiesza i nie ciagnie od dołu tak jak powinien. Mechanik twierdzi ze to przeplywomierz, dodatkowo twierdzi ze w BMW jest tak ze jak odepniesz przepływke to jest duze ryzyko uszkodzenia jej?

 

O ch*j tu chodzi, wezcie pomozcie bo na tego mechanika chyba nie mam co liczyc a sam wielkim znawca nie jestem. Moze byc przepływka?

 

Dodam ze po wkreceniu starych swiec efekt jest ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik twierdzi ze to przeplywomierz, dodatkowo twierdzi ze w BMW jest tak ze jak odepniesz przepływke to jest duze ryzyko uszkodzenia jej?

Dawno nie słyszałem większej herezji..uwielbiam takich mechaników. Jakie są teraz błędy? Trzeba podpiąć auto pod komputer z inpa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nic nie wywala od montu skasowania wypadania zaplonu. Nie chce wywalac kasy na przepływke bo nosem czuc ze chce na mnie zarobic... wiec srednio mu wierze. Da cos jak odepne akumulator? Cos sie zresetuje oprocz godziny na zegarku? Czzy moze jakas adaptacja jest potrzebna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jeździ na odpiętej przepływce? Lepiej czy gorzej? Skąd jesteś? Bo bez błędów i parametrów z inpa ciężko coś wywróżyć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzi powiem ci jutro, mieszkam w uk, popytam ludzi gdzie warto i tam sie bede musial udac. Jesli to przeplywka to w sumie prosta sprawa tylko koszt taki se, a tak apropo to ktos zakladal do siebie przeplywke delfi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko bosch, ewentualnie ori pewna używaka, nic innego, bo to loteria.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz panowie, wyszlo na to ze faktycznie przeplywka. samochod w trakcie jazdy zachowuje sie tak samo z podlaczona i odlaczona przeplywka, zadnej roznicy na wolnych obrotach. Pozostaje zamowic przeplywke boscha. Dzieki wielkie za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz panowie, wyszlo na to ze faktycznie przeplywka. samochod w trakcie jazdy zachowuje sie tak samo z podlaczona i odlaczona przeplywka, zadnej roznicy na wolnych obrotach. Pozostaje zamowic przeplywke boscha. Dzieki wielkie za pomoc

Chwila, moment. W M54 przepływomierz jest łatwy do sprawdzenia komputerem, działa nawet najtańszy ELM 327 kupiony za 20 zł i podłączony przez smartfona. Wskazania przepływki w najtańszym interfejsie zgadzają się z odczytami w INPA i ma pokazywać 10-12 kg/h na wolnych obrotach oraz dochodzić do 500 kg/h przy odcince na 2 i 3 biegu. Kolejna sprawa, w M54 przepływka odgrywa bardzo małą rolę w rozwijaniu mocy silnika, to sondy głównie ustalają skład, a przepływka jest bardziej potrzebna do korygowania map wtrysku w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 do atmosfery. Efektem padu przepływomierza może (lecz nie musi) być też falowanie wolnych obrotów. Jeśli jakimś cudem przepływka mocno zaniża odczyt ilości powietrza, to komputer skraca wtedy czasy wtrysku, a sondy na obu bankach zaczynają wywalać błędy. Dochodzi wówczas do zredukowania mocy silnika dla bezpieczeństwa, ale odpięcie przepływomierza sprawia, że komputer zaczyna korzystać ze stałych map wtrysku i lekko wzbogacając mieszankę, silnik odzyskuje pełną moc. To zjawisko u Ciebie nie wystąpiło, więc zostaw ten element w spokoju. Co mogło pójść nie tak? Jeśli wymieniane były wszystkie filtry, to może jest coś nie tak z filtrem paliwa, on ma wbudowany regulator ciśnienia i jeśli nie działa, to faktycznie może spaść moc silnika.

A propos przepływomierza w M54, Bosch takiego nawet nie produkuje, natomiast jedyny działający poprawnie jest VDO/Siemens. Delphi, czy Magneti Marelli działają jak chcą, czasem sypią błędami. BMW sprytnie zaszyfrowało swoją elektronikę, żeby kupować tylko te produkty, które szły na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zasugerowałem się kopciuchami, do których jest przepływomierz boscha, dziwne, że nie ma do pb, ale skoro tak piszesz to pewnie tak jest.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniany filtr paliwa, i za kazdym razem trzeba go regulowac? jak ta regulacja wyglada? na wszelki wypadek sprawdze ten filtr i przewody. Z odpiety przeplywomierzem ma zanizone obroty okolo 600rpm na biegu jałowym tak samo z podpieta, i dokladnie tak samo przyspiesza i wkreca sie na obroty po wpieciu. Zadnego bledu sondy nigdy nie wywalilo, nic w sumie nigdy nie wywalilo oprocz tego zaplonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się w filtrze nie reguluje, po prostu wkłada się nowy.

Sugerował bym sprawdzenie ciśnienia paliwa. Na listwie z wtryskiwaczami jest specjalny zaworek gdzie można podpiąć manometr.

Może pompa paliwa się kończy. Wypadanie zapłonów może być powodowane przez niewydolną pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.