Skocz do zawartości

E83 N47 drgania od układu napędowego.Szczególnie przy 30-40


Stayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W E83 z N47 mam następujące objawy.Są przekazywane drgania od układu napędowego na kabinę.Drgania są przekazywane szczególnie przy przyspieszaniu , jednak przy stałej predkości również są ewidentne .Drgania są najsilniejsze przy 30-40 kmh (najsilniej można je odczuć przy dokładnie 33-34kmh) kolejna "fala" drgań przychodzi przy wiekszej predkości 50-60kilka oczywiście wtedy może i mają mniejsza siłę ale za to wiekszą częstotliwość.Są to ogólnie drgania o wysokiej częstotliwości (tzn na pewno nie koła , opony nic z tych rzeczy ) .Po odłączeniu bezpiecznika 26 (rwd only) praktycznie drgania nie ulegają zmianie , ewentualnie nasilają się.Z dodatkowych wskazówek (troche słychać łożysko na wejściu dyfra)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, też zmagam się z podobnym problemem....

U mnie drgania są przy 2-3 tyś obrotów i wzmagają się przy hamowaniu silnikiem, tak jakby wał lub poduszka ale przy naprawie skrzynki wszystko było sprawdzone.

Auto takie kupiłem z uszkodzonym napędem i już takie drgania były, myślałem że to napęd ale po naprawie jest to samo, no chyba że nie wymienili łożysk ale nie wiem czy ma to wpływ...

Mam pytanie do użytkowników X3. Czy po podniesieniu auta jednym kołem, nie ważne czy przód czy tył koło bardzo ciężko jest zakręcić i to każde?

W drugim moim aucie tj. e46 z napędem 4x4 koła lekko się kręcą.

 

Czy w X3 tak ma być czy jednak coś mam nie tak z napędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.