Skocz do zawartości

E91 PDC przód


Bednvr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje zapytanie, posiadam bmw e91 320d 163km 2005r. z idrivem, posiadam czujniki parkowania przód i tył w zderzakach i teraz sprawa wygląda następująco, jeżeli chodzi o wizualizacje na ekranie, tył działa bez zarzutu, wszystko jest tak jak należy ale problem pojawia się z przodem, przód nie działa w ogóle, nie reaguje na żadne zbliżenia oraz na ekranie idrive nie ma w ogóle tego obszaru który mógłby się podświetlać w razie zbliżania do przeszkody, czyli tak jak by w ogóle nie było czujników z przodu. Moje pytanie jest takie : co można z tym zrobić żeby działało jak należy oraz czy po ewentualnej wymianie czujników z przodu, komputer automatycznie wykryje czujniki i w idrive będzie wizualizacja również z przodu.Posiadam navi business

 

Wygląda to u mnie tak : http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=685&stc=1&d=1113823232

 

Chce osiągnać coś takiego : http://5series.net/forums/attachments/e60-discussion-2/147962d1432499991-front-rear-pdc-no-sound-imag2363.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyc jaki masz modul w prawym boczku bagaznika, jesli ma 3 wtyczki to pewnie trzeba zakodowac modul cappl zeby pokazywal przednie czujniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak powiedziałeś, rozkodowałem samochód i wychodzi na to że przy wyjeździe z fabryki nie miał on w opcji czujników z przodu, wiem że coś było robione przy samochodzie od poprzedniego właściciela ale o wymienię zderzaku z przodu już mnie nie poinformował, czyli jeżeli bym chciał wykorzystać te czyjniki które już mam z przodu musiał bym wymienić moduł z tyłu na potrójne wejście i zakodować go odpowiednio by wyświetlało na idrivie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale przy założeniu że masz całą wiązkę z przodu na tył pociągniętą.

 

masz takie coś (niebieskie) nad popielniczką?

p1020479-5435593809603255405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł 200, ten panel co powyżej jak się trafi koło 50, wiązka mnie zrobiona samemu kosztowala koło 100 (wtyczki kostki przewód piny itp), kupić nowa lub używaną kmpl wiazkę na przód do e90 to jak wygrac w totka.

Najbardziej upierdliwa cześć masz za sobą (dorobienie otworów, kupienie, malowanie i montaż czujnikow), teraz tylko przeciągnąć wiązkę i wymienić moduł, reszte masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i zakodować to wszystko. Najgorsze to zawsze jest wybebeszenie pół auta żeby kable pociągnąć od przedniego zderzaka do bagażnika gdzie pewnie jest moduł. Przynajmniej w moich autach tam jest. Pewnie przy przednim zderzaku masz tylko czujniki i koniec. Zderzak trzeba będzie zdjąć i przy okazji zobaczysz czemu zderzak był wymieniony :D tu masz jak to wygląda w e92. Jak poszukasz to do e90 też pewnie znajdziesz. To jest pierwszy link z brzegu abyś wiedział ile to jest pracy :D

http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=577851

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.