Skocz do zawartości

E60 obniżenie - ogólnie zawias


Khazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ciężko znaleźć tematy i ludzi którzy w swoich E60 coś dłubnęli przy zawieszeniu w tym całym zamieszaniu i znawców tematu którzy nawet nie stali obok auta z innym jak seryjne zawieszenie, więc liczę na jakąś pomoc tutaj.

 

Moje obecne seryjne zawieszenie jest na wykończeniu i już mam dość tego, że to moje półtorej tony w szybkich łukach buja jak na statku, a mając porównanie jak jeździ się sztywniejszymi samochodami chcę coś zmienić.

Szukam osób które zakładały do swoich sedanów zawias Eibach/Bilstein B12 Pro (czarne sprężyny) albo Sportline (czerwone sprężyny) w zestawieniu z amorami B8, tudzież jakiś inny set innego producenta.

Prosiłbym o jakieś info ile samochód usiadł, jakie felgi/opony macie i jak jest z komfortem i codzienną eksploatacją - progi zwalniające i inne przygodne elementy drogi :) bardzo mile widziane foto!

 

Na razie chciałbym wrzucić B12 Pro albo Sportline, z tym, że nie chcę sadzać tego samochodu kompletnie na glebie i rezygnując kompletnie z komfortu. Na razie koła to 8jx17 ET20 z gumami 225/50/R17, w większości jeżdżę po równych drogach szybkiego ruchu i w miarę równych miastach. Mocno biorę pod uwagę Sportline, bo ponoć na pro ten samochód specjalnie dużo nie siada, z kolei nie wiem czy na sportline usiadłby to 50mm... Może ktoś ma i się podzieli informacjami i foto?

 

Dzięki za wszelkie foty, opisy i ogólną pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam H&R na B8 z przodu i B6 z tyłu. Prowadzi się dobrze, komfort już jest gorszy niż wcześniej i uważam że auto jest twardsze niż za zawieszeniu M.

Co do sprężyn Eibach bardzo dobry wybór, pozwoli Ci zachować komfort. Bilstein też dobry wybór, bo jest rozbieralny i możesz go regenerować lub modyfikować w Zerkopolu.

 

Dodam jeszcze że posiadam na sprzedaż krótkie odboje przednie z wersji M, nowe ori z ASO. Jakbyś był zainteresowany to zapraszam na PW.

530xi N52B30 M Pakiet,H&R Sport Bilstein B8/B6, EBC USR+Yellow stuff, LED Ring

https://drive.google.com/open?id=0B2VPVwIhSAjvNWFGanZub0VDelU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie możesz zobaczyć w moim podpisie, ile poszedł w dół nie mierzyłem niestety, w tym czasie sprężyna mi z przodu pękła. Tył obniżyłem komputerem bo mam Nivo.

Wygląda to dobrze a prowadzi się jeszcze lepiej :) W porównaniu z zawieszeniem seryjnym na xdrive to jest niebo a gleba :D

Dystans miedzy bieżnikiem a nadkolem na około dwa palce ;)

 

Też jestem z Warszawy, więc jak coś to możemy się ustawić i porozmawiać.

530xi N52B30 M Pakiet,H&R Sport Bilstein B8/B6, EBC USR+Yellow stuff, LED Ring

https://drive.google.com/open?id=0B2VPVwIhSAjvNWFGanZub0VDelU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.