Skocz do zawartości

X3 E83 Panorama usterka?


ULOK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa ma się następująco.Moduł od panoramy pobiera mi prawdopodobnie za dużo prądu mianowicie 80mA,po wyłączeniu bezpiecznika nr 46 pobór ze 110mA spada do 30 więc chyba w normie.Dzwoniłem do elektryka samochodowego sugerował najpierw diagnostykę wiec się trochę pobawiłem inpa i disem lecz efektów brak żadnych usterek niema.Jedynie moją uwagę zwróciło w inpie położenie końcowe panoramy.Jak się otworzy to pasek dochodzi do końca ze otwarta, ale jak się zamknie to pasek do końca nie wraca, może w tym jest problem i moduł się nie usypia?Nie wiem wrzucam zdjęcia jak wygląda na zamkniętym dachu.Dodam ze pobór mierzony po 30min,1godz nawet po 3h czyli teoretycznie już sterowniki/moduły powinny być uśpione.http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/19/7432832_panorama.pnghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/19/7432831_panorama2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odłączyć akumulator na chwile?

Ewentualnie zrobić inicjalizacje dachu czyli przytrzymać przycisk uchylania przez ok 15 sekund i poczekać aż przejdzie cała sekwencja otwarć i zamknięć dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Rozwiazac nie rozwiazalem, jakiegos problemu mi to nie stwarza bo Beatka jezdzi codziennie takze aku sie laduje. Nie mialem jak dotad przypadku zeby sie aku rozladowalo nawet po postoju tydzien czy dwa. Bylem u kilku elektrykow ale rozkladaja rece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może macie tak jak u mnie,tzn.: czujnik na szybie jest aktywny u mnie cały czas. Jak zostawię otwartą panoramę i zaczyna padać to dach się zamyka, jak jest uchylony też. jak jadę z otwartym i zacznie padać też się zamyka. Jeśli jest duże nasłonecznienie to roleta się zamyka żeby nie nagrzewało. I rzeczywiście jak auto dłużej postoi to czasem słabiej zakręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.