Skocz do zawartości

[E60] 535d 05' brak mocy


spinacz2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś to przerabiał to pomoże.

Mianowicie auto cierpi na brak mocy, jeździ ale jakby miało 100KM.

Dodatkowy problem to że przy odpaleniu na zimnym silniku po krótkiej chwili gasnie.

 

Po podpięciu pod kompa wywala błąd przeplywomierza.

Wymieniłem już 3 i nic! Robiona adaptacja ale raz ma dobre parametry raz zle- masa powietrza.

Jak odłacze go wogóle wywala błąd na desce ale auto jeździ i odpala prawie normalnie.

 

Auto kupione niedawno, przyjechało z kontrolka silnika ale jeździło normalnie a potem rzuciło palenie na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No dobrze, ty zmieniałeś przepływomierze . A resetowanie korekty kto zrobi - to właśnie w funkcjach serwisowych !!!! ?

Miałem kiedyś podobną sytuację - utrata mocy , wymieniłem przepływomierz, dalej utrata mocy do momentu, dopóki nie usunięto korekty po staremu przepływomierzu.

Błędów pо przepływomierzu powietrza może być wiele, ale to wcale nie oznacza, że on nie działa. Jaki błąd ? Nie ma konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kasował błędy po odpieciu oraz robił kalibracje nowego.

Zaraz po "kalibracji" przeplywka pokazywała to co komputer ale po chwili już się rozjezdzalo np. 200 i 400, później było znowu ok.

Odrazu mówię że egr sprawdzony.

Błąd przeplywomierza raz jest a raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

3FF0

1. Sprawdzić stan czujnika temperatury powietrza doładowującego na wiarygodność (być może, pokazuje zbyt wysokie wartości, najczęściej bez zapisu kodu usterki).

2. Sprawdzić filtr powietrza na poprawność montażu i szczelność.

3. Sprawdzić szczelność przewodów między tłumiką szumów ssania, przepływomierzem powietrza i turbosprężarką SPALIN.

4. Sprawdzić szczelność kanału powietrza doładowującego między turbosprężarką i kolektorą dolotowego .

5. Sprawdzić filtry powietrza.

6. Sprawdzić na zakleszczenie, szczelne zamknięcie zawór AGR.

7. Sprawdzić funkcjonowanie klap wirowych.

8. Sprawdzić funkcjonowanie przepustnicy.

9. Sprawdzić kanały wlotowe i zawory wlotowe na nagar.

 

Jeśli poprzednie kontrole w kolejności:

 

Wymienić przepływomierz powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury powietrza doładowania nawet jak jest niesprawny, to nie ma odczuwalnego wpływu na moc w 535d. Jak podłączałeś auto pod kompa, to nie sprawdzałeś jakie są temperatury IAT i doładowania? Różnica powinna być nie większa jak 30 st. C na jałowym.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest inny czujnik czy przeplywka mierzy tą temperaturę?

Kolega co podlanczał mówił że temperatura zasysanego powietrza jest ok trochę wyższa od temperatury zewnętrznej.

Przy przypieszaniu słychać syk powietrza więc podejrzewam że gdzieś tam jest pies pogrzebany.

Choć sam nie mam teraz możliwości sprawdzenia.

Wizyta u mechanika mam nadzieję że rozwiąże temat.

 

Na liczniku pokazuje mi dobra temperaturę zewnętrzna.

Komputer auta pokazuje usterke:

INCREASED EMISSIONS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. pow. jest w przepływomierzu (temp. pow. zasysanego) oraz na rurze za intercoolerem (czujnik temperatury pow. doładowania). Błąd INCREASED EMISSIONS! może być spowodowany włączonym zapłonem przy niepodłączonej przepływce. Po podłączeniu MAF błąd nadal zostaje w pamięci i jest wyświetlany przez Kombi i CCC.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd się kasuje- na podłączonej przepływce, dopiero po odpaleniu auta wyskakuje ponownie i mogę tak jeździć na navi nie ma nic ale auto nie żywe!

Ma takie dziwne skoki mocy.

Gaz w podłogę i praktycznie nie jedzie ale ma takie szarpanie 1-2 sekundowe jakby odzyskiwalo moc.

Żeby nie umrzeć na drodze odłanczam przeplywke i sobie latam puki co.

 

Dziwny objaw który występuje jeszcze to głośny upust powietrza gdy zdejme nogę z gazy np. przy 3 tys.obr., wydaje mi się że nie powinno tak być.

A przynajmniej nie tak głośno...

 

Auto jedzie do mechanika który się specjalizuje tylko w Bmw więc powinien ogarnąć bez większych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem piszę - może komuś kiedyś posłuży...

 

Głowna przyczyna to nieszczelność jakiegoś przewodu od turbo- nie wiem którego, źle były założone jakieś przewody sterownia turbinami- też dokładnie nie wiem gdzie.

Ktoś tam wcześniej czegoś szukał ale niezbyt mu to wyszło:(

Auto jeździ teraz bez problemów nie ma żadnych błędów, przepływka sprawna tylko się gubiła przez lewe powietrze...

Odraz włożył zaślepki w kolektor posprawdzał to i owo o co go prosiłem (pod kątem programu)- auto zdrowe:)

 

Tak wiec jak się to u nas w pracy mówi ''Stan bazowy'' został osiągnięty.

 

Teraz myślę co by tu jeszcze podkombinować ale w sumie nie ma już co.

Czarny M-pakiet 535d(w pełni sprawny:)) w rudych Komfortach na max opcji więc co tu więcej zmieniać:)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę co by tu jeszcze podkombinować ale w sumie nie ma już co.

Czarny M-pakiet 535d(w pełni sprawny:)) w rudych Komfortach na max opcji więc co tu więcej zmieniać:)

Jak to co zmieniać :?: Przeróbka dużej turbiny, dpf pewnie już wyleciał, FMIC, program i 400+ KM. Tylko uważnie ze skrzynią, bo w przedlifcie jest ten "słabeusz" i różnie może być w okolicach 800Nm.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto i zestawienie kolorystyczne wnętrza jak u mnie. Też nie zamieniłbym na czerń. Ja niestety mam fotele sport, ale kupując używane 535d nie można zbytnio grymasić :) Na tej myjni chyba oglądałem rok temu auto na sprzedaż. Stała tam też lekko pokiereszowana 530d w manualu :)
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ciężko kupić coś konkretnego jeżeli chodzi o 535d a jak już jest coś ciekawego to strasznie drogo i jeszcze te opłaty...

 

Być może oni właśnie mają 5 w manualu- sami jeżdżą...

 

Moja będzie na sprzedaż dopiero wtedy jak trafię polifta w podobnej opcji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.