Skocz do zawartości

[e53] problem z kluczem/pilotem


prymusnmr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otoz posiadam e53 poliftowa wersje od ponad miesiaca i mam taki problem,ze posiadam dwa klucze do auta,ktore jedno z nich otwiera/zamyka z pilota a drugie odpala. Probowalem najpierw zmienic baterie w tym co odpala ale nic nie pomoglo,probowalem rowniez przelozyc wnetrze pilota dzialajacego do kluczyka/obudowy ktora odpala samochod i po calej podmiance autko nie odpala. Po mozliwych kombinacjach,programowaniach po wlozeniu baterii lub przelozeniu foba sprawdzilem ilesc MHz na pilotach i:

433,92MHz to pilot ktory dziala lecz nie odpala(pewnie dla tego ze jest inny grot),lecz rowniez nie odpala po przelozeniu do innej obudowy.

315MHz to drugi pilot ktory odpala samochod i nic wiecej.

Porownujac obydwa piloty 315 MHz posiada transponder do imobilajzera,a ted drugi nie posiada owej "tabletki"

Jaki krok nastepny proponujecie? Pytam bo chce zakupic nowy -SUROWY pilot z ebay-a lub allegro tylko czy mam wybrac 433 czy 315 MHz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożyć grot do działającego pilota i użyj jakiegoś dobrego kleju ...

ja tak zrobiłem w e39 użyłem kleju co imituje ciekły metal ... niby :)

lub powinny być firmy co dorobią ci kluczyk albo nowy z bmw tylko koszta większe

 

edit.

po przełożeniu elektroniki do kluczyka który odpala wszystko powinno działać ... nie nie będzie bo kostka (transmiter ) jest w elektronice wiec masz zły transmiter w kluczyku który otwiera auto. ktoś kupił używany kluczy i zaprogramował go do otwierania.

 

wniosek przyciski na oryginalnym kluczyku się wyrobiły i są do naprawy, albo nowy kluczyk z bmw . lub firma co ci dobierze kluczyk z odpowiednim transmiterem i będziesz mógł go zaprogramować

Edytowane przez montehristo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez przekladalem wnetrze dzialajacego foba do klucza ktory odpala i nie odpalal..... Wiec jaka bedzie roznica gdy podmienie groty?? Wydaje mi sie ze obydwa klucze dzialaja na innych falach oraz jeden ma transponder dodany zewnetrzny a drugi wraz z plytka pilota/foba...

Czy zle kminie i przekladac grot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełożeniu elektroniki do kluczyka który odpala wszystko powinno działać ... nie nie będzie bo kostka (transmiter ) jest w elektronice wiec masz zły transmiter w kluczyku który otwiera auto. ktoś kupił używany kluczy i zaprogramował go do otwierania.

 

wniosek przyciski na oryginalnym kluczyku się wyrobiły i są do naprawy, albo nowy kluczyk z bmw . lub firma co ci dobierze kluczyk z odpowiednim transmiterem i będziesz mógł go zaprogramować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem ale wiem ze w bmw do dorobią bez problemu

może zapytaj w firmie co dorabiają klucze oni tez powinni coś wiedzieć jak to działa ale wiem ze w bmw po winie dorobisz bez problemu plus jakieś dowody ze auto jest twoje :) u mnie w UK koszt to jakieś 140 fontów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/Remote-Key-Fob-Keyless-315-433MHz-TRANSPONDER-CHIP-F-BMW-E46-E39-3-5-7-Z3-M3-M5-/182311191543?hash=item2a729803f7:g:-vUAAOSw8gVX26I-

Ten klucz to koszt niecale 7 funtow,wiec warto poglowkowac i zaoszczedzic 130 funtow . Na ebayu ludzie oglaszaja sie programowaniem za 100 funtow wiec jest to wykonalne,albo metoda z youtuba ( wkladajac klucz do stacyjki a potem przyciskaniem 2 przyciskow na fobie od 3-5 razy) lub przez inpe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto pogłówkować 7f to nie koszta wiec chyba nawet sam spróbuje bo mam tylko jeden kluczyk,tylko nie wiem jak u ciebie ale u mnie specjaliści nie chcą docinać nie swoich kluczyków z niewiadomego pochodzenia.... wiec najpierw zapytaj w punkcie dorabiania kluczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez docinałem ale ostatnio nie chcieli mi dociąć bo powiedzieli ze maja taka politykę wewnętrzna ze nie docinają nie swoich kluczyków i dlatego do kupionego na ebay przełożyłem grot i cały środek koszt 5f. ale zamierzam dorobic drugi orginalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie. Dziś postanowiłem zaprogramować mój drugi kluczyk bo nie otwierał auta obydwa kluczyki są orginalne

Problem polega na tym ze gdy zaprogramuje kluczyk nr2 kluczy nr1 przestaje działać i na odwrót. Mogę mieć tylko jeden działający kluczyk ktoś wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.