Skocz do zawartości

Kasowanie sie kilometrów, spalania godziny itp


kubuswujo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Mam e90 i od czasu wyciecia DPF-a mam dziwny problem a mianowicie, jak zostawię auto na dużej (15 min) to kasuje się licznik, spalania i godzina. W aucie robiłem wiele przeróbek i domniemam że jakich kabelek się rozłączył który podtrzymuje licznik. Tz. na pewno w kostce od licznika jest gdzieś zasilanie (12V,5v,3v) które podtrzymuje pamięć. Bo objawy po zostawieniu auta są dokładnie takie jak po wyjęciu licznika i włożeniu go. :evil: :evil:

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć na jakich Pinach w kostce powinno znajdować się zasilanie 12V+ i czy jest tylko jedna masa, a moze jest wiecej? Mam założone pare odcięć i alarmów i przessuniete gniazdo OBD wiec możliwe że Tuner przy wgrywaniu mapy bez DPF coś gdzies w kablach poruszył i teraz mam problem. Bo raczej nie jest to wina softu bez DPF. :mad2:

 

Podsumowując; mogę prosić o rozpiskę gniazda w liczniku w BMW e90 320d Pre LCI (PRzedlift) Dodam że liczniki juz wymieniałem na inne i było to samo wiec, musi to być wina braku zasilania po "uśnięciu auta".

 

 

Pzdr

Kuba

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator 200% jest dobry ma dwa lata Bosch S3 i może być naładowany na full i jak samochod przejdze w uśpienie (po ok 5-10 min przechodzi e90) to sie to dzieje. Superprzeróbki zabierają prąd (odcięcia, alarmy, lokalizacja GPS itp.) ale auto ma problem z odpaleniem jak stoi 3 tygodnie i więcej ale jakoś odpali wiec aku jest dobre.

A dla Twojej wiadomości wycięcie DPF nie wpływa nijak na pobór prądu podczas postoju, to poprostu wgranie mapy do tego samego silnika bez DPF-a (wychodziły takie e90 oryginalnie np. na Rosje). wiem że cos mi nie podtrzymuje zegarów w trybie uśpienia tylko nie wiem który kabelek jest za to odpowiedzialny.

 

Mógłby ktoś sprawdzić w swojej kostce na których pinach powinno być napięcie i jakiej wartości?

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam, może znajdzie sie dobra duszyczka co pomoże zejdzie z multimetrem do e90 wyjmie zegary i powie na jakich pinach jakie jest napięcie?;)

Lub podpowie w jakim programie szukać diagramów?

 

pzdr

Kuba

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.