Skocz do zawartości

BMW e61. Wyrzuca płyn z zbiorniczka wyrownawczego


Peklownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie moge nigdzie znalesc o moim przypadku. A wiec tak opisuje:

Co jakis czas mi wyrzuca płyn z zbiorniczka wyrownawczego. Ostatnio wyrzuciło mi pod koniec grudnia. Oczywiscie dodalem okolo 500mln i sprawdzałem 2 dni temu bylo tyle samo jak dolałem, az do dzisiaj. Ide rano do samochodu patrze a w zbiorniczu jest mniej niz minimum. Plany pod samochodem nie zauwazylem bo woczraj podal deszcz i pelno wody bylo pod samochodem. W grudniu jak mi płyn wywaliło to byla dosc duzo plama pod samochodem. Dodam ze zadnych wyciekow nie ma. Obejrzałem wszysto dokladnie i ani kropli. W zbiorniczku tez nie ma oleju, ani w oleju nie ma płynu. Macie jakies propozycje co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic sugerowac, ale mam sprintera i na wysokich obrotach wywala plyn. Problem z glowica, uszczelka albo peknieta. Nie ma plynu w oleju ani odwrotnie, jedynie jak odkrecisz korek i dodasz gazu to po chwili wypluwa nadmiar. Moze sprawdz w ten sposob skoro plam nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być kilka. Między innymi wyżej wspomniana upg, test co2 powinien wykazać. Może to wynikać z zapowietrzonego układu. Nie otwierajacego się termostatu, uszkodzonej pompy, niewydolnej chłodnicy, wentylatora, zawieszonego zaworku w korku który puszcza ciśnienie cały czas i płyn odparowywuje lub jest wyciskany. Nieszczelności w układzie przez co płyn też szybko odparowywuje i nie widać wycieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.