Skocz do zawartości

318i - pęknięta miska i spocona pokrywa łańcucha rozrządu


Moreno

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W zeszłą środę uderzyłem miską w trakcie przejazdu przez rozwalający się próg zwalniający - w efekcie dwa pęknięcia idące od korka wzdłuż gwintu. Na misce nie mogę doszukać się oznaczenia, a z tego co teraz wyszukałem, to chyba jest ono nabite od strony skrzyni, więc bez ściągnięcia miski go nie zobaczę. Problem jest taki, że nie mam garażu, mogę go załatwić na dzień czy dwa, ale nie na tyle żeby czekać na nową miskę, więc muszę znaleźć ja przed ściągnięciem starej.

 

Wg realoem moja miska ma nr: 11131247995 (auto z grudnia 97roku) i przy starej misce jest inna uszczelka niż przy mojej. Z używek nie mogę znaleźć miski o tym oznaczeniu.

Moja miska wg realoem: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=CA91-EUR---E36-BMW-318i&diagId=11_1957

 

Czy do mojego silnika będzie pasować inna miska? Czym różni się moja od tej zakładanej do 95 roku? Na zdjęciach to słabo widać, nawet nie wiem czy to jest to faktycznie ta miska, bo nie widać ich numerów. O co chodzi z tymi różnymi uszczelkami? Co do wymiany samej miski, wystarczy podnieść silnik i zawiesić go na belce, czy będę musiał opuszczać też sanki? Znalazłem też post na forum, że niby tylko wystarczy pompę wspomagania odkręcić i wyjdzie ale coś wierzyć mi się nie chce.

 

Druga sprawa, to zauważyłem że w okolicach łączenia przednich pokryw łańcucha silnik jest spocony. Wg realoem są tam dwie uszczelki, jedna pomiędzy dolną, tylną pokrywą łańcucha a głowicą, a druga pomiędzy przednimi pokrywami. Poniżej dodaję zdjęcia jak to wygląda - czy jesteście w stanie ocenić czy ta pod głowicą też leje? Albo jak to sprawdzić. Do momentu uszkodzenia silnika zużycie/wyciek oleju były znikome, na ostatnie 8kkm ok 300ml. Wymiana przedniej nie powinna stanowić problemu, zgadza się? Pytam bo może ewentualnie jak już będę miskę ściągać, to zdjąłbym też tylną, dolną obudowę łąńcucha i bym doszedł do tej uszczelki bez ściągania głowicy, choć nie wiem czy koszt nowych uszczelek i uszczelniaczy nie przekroczy ceny uszczelki głowicy i jej planowania. Koszt planowania zależy od stanu głowicy? Nie mam wycieków, na 20kkm jak mam auto nic mi płynu nie ubyło więc głowica raczej powinna być w dobrym stanie.

 

F20tTBVFTSeNAh12xls3_HshiqviULgkHnvtdpPKwfv5570Cv8Ecry1dYmgxFLR4XykSsWWoIeVliOo=w1920-h956-rw

beW9mM0BQVEhfjk3QnRbl-3rdSqLakGyqglFu4S3uqaQ5kqAFDEufOzQOEi1No35DywB8mXcUNRqB5k=w1920-h956-rw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to do twojego silnika będzie pasować każda miska od silnika z oznaczeniem m43 czy to z 1.8 czy z 1.6, bo silniki są identyczne a różnią się tylko pojemnością, no ale na 100% nikt ci tego nie zagwarantuje. Co do uszczelki pod miskę to jedne są składane na sylikon a inne na uszczelce, więc przy wymianie wystarczy dobry sylikon i tyle. Jeśli chodzi o wyciek z pokrywy rozrządu to każde m43 tam cieknie i taka ich wada. Jeśli się tylko poci i nie ma plam pod samochodem to się tym nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miska dawno wymieniona. Oznaczenie było nabite na misce od strony skrzyni - widoczne po jej zdjęciu. Moja i nowa miała identyczne: 1 247 996. Odpowiada to numerowi z realoem 11131247995 i dotyczy miski z silikonowa uszczelką.

 

Co do wymiany wystarczyło tylko podnieść silnik.

 

Piszę po czasie, ale może komuś przyda się ta informacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno wymieniałem miskę w mojej iS m44 - silniki 1.6, 1.8 i 1.9 po wrześniu 95 mają inną miskę - najłatwiej rozpoznać po uszczelce - te po 9.1995 mają taką jakby wkładaną w środek, a te przed 95r mają taką płaską uszczelkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.