Skocz do zawartości

[320d] Problem z podgrzewaczem.


dawid304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z podgrzewaczem cieczy chłodzącej ale od początku.

Inpa wykazała błąd podgrzewacza jak znalazłem na forum mogło pyć to spowodowane zimnymi lutami i po rozebraniu okazało się że tak było po ich naprawieniu problem znikł ale nie na długo. Gdy Inpa wyrzuciła błąd po raz kolejny zimnych lutów nie było ale grzałki nie dostawały napięcia (na wszystkich 3 było 0V). Stwierdziłem że nie ma sensu naprawy bo podgrzewacz był w złym stanie koszulki na kablach były stopione itp. Po zakupie nowego okazało się że jest inny różni się elektroniką w środku stary miał 6 tranzystorów po 3 nóżki nowy miał tylko 4 ale nic założyłem go i pierwszy test odbył się rano po przejechaniu kilometra w temp -10 wskazówka była na tej kresce ok 1/3 czyli bardzo dobrze. Kolejnego dnia podgrzewacz już nie działał to znaczy w zbliżonej temperaturze zewnętrznej do rozgrzania do pionu potrzebował ok 8km czyli coś nie tak komputer nie pokazuje żadnego błędu. Po rozebraniu i pomiarze napięć na grzałki okazało się że 1:0V 2:3~7V 3:13V.

 

Co może być przyczyną że ten nowy podgrzewacz nie działa i tak jak przy pierwszym uruchomieniu?

Czy opłaca się go naprawiacz czy może lepiej kupić piec webasto i podłączyć zamiast podgrzewacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja sie nie cackałem w naprawy tylko założyłem od e90. Bląd wciąż wyskakuje ale podgrzewacz działa bo po 2-3km wskazówka w pionie:)

mógłbyś dać jakieś namiary na ten podgrzewacz z e90 ? z którego silnika? nie mogę znaleźć na realoem

bujam się z podmianami i nie mogę trafić na dobry

ewentualnie jest jeszcze ktoś na forum kto to naprawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.