Skocz do zawartości

e90 318i Vanos cieknie


dofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Około miesiac temu wymienilem wszystkie uszczelki, jednak po przjechanych 700km olej z maxa spadl na 1/2maxa i czasami czuje zapach oleju w kabinie. Postawnowilem posprawdzac, siegajac na oslep do vanosa poczulem ze jest mokry od spodu i mialem olej na rece. Uszczelka byla wymieniona miesiac temu, jednak mechanik to partacz, prawdopodobnie nie uzyl zadnego silikonu i czy to moze byc powod wycieku ? Czy możliwe zeby wycieklo tyle oleju przez ten vanos ? Dodam ze od jakiegos czasu, po dluzszym postoju mam twardy pedla hamulca, wyczytalem że moze to byc zwiazane z nie szczelnoscia vanosa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vacum nie vanos vanosa masz na rozrzadzie a to kest pompka podcisnieniowa odpowiedzalma za wspomaganie hamulcy a dokladnie serwa jak masz twardy pedal to albo ona pada lub cos z przewodami moze pozapychane (mozna sprawdzic )pomke tez sciag przewod i zobacz czy ssie jak nie to jiz wiesz co wymieniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi cały czas o vacum... Z pospiechu pomylilem nazwy. Znika olej. Ale dziwne ze znika wtedy gdy konkretnie wdepne w obroty, wtedy smierdzi i ubywa. Czy ciurkiem to nie wiem, na pewno cieknei bo od dolu jest mokra w oleju. Ubywalo duzo oleju(brałem/ biore pod uwage uszczelniacze), ale po wymianie odmy wyglada jak by sie uspokoilo, tyle ze 2 tyg temu padla mi uszczelka podstawy filtra oleju, a teraz vacum. Odma oryginalna, ale sprawa wyglada tak że pierwszy mechanik mial wymienic ODME na nowa, wymienil uszczelki po czym stwierdzil ze odma wyglada jak nowa, dziala i jej nie wymienil, olej jednak ubywal dalej, zamowilem nowa w BMW i pojechalem do innego mechanika. Ten przy mnie wymontowal stara i ku mojemu zdziwieniu stara nie byla wymieniana od nowosci bo byla na niej wybita data produkcji, dodatkowo byla cala w zoltym szlamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak uszczelnialem swoja bete najpierw vacum wymiana oringa nie pomogla musialem dolozyc pasty uszczelniajacej tak samo z uszczelka pokrywy zaworow tez musialem dolozyc pasty uszczelka miski olejowej jak narazie nie cieknie ale olej dalej ubywal odme tez zmienilem wkoncu dobralem sie do uszczelniaczy no i branie oleju sie uspokoilo jak narazie wezmie moze 1l na 15-20tys bo przed tym brala 1l na 800km dodam ze uszczelniacze byly twarde jak kamienie tak ze sam mozesz wnioskowac pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.