Skocz do zawartości

[E87] 120d - wibracje silnika po wymianie napinacza


frnk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem - po ostatnim serwisie, podczas którego został wymienialny napinacz i świece żarowe, silnik zaczął bardziej wibrować. Nie jest tak, że telepie całą budą, ale na pewno wibracje na kierownicy, drążku zmiany biegów i ogólnie we wnętrzu są bardziej odczuwalne niż przed naprawą. Czy to może być spowodowane ostatnią naprawą? Czy może wymiana napinacza na nowy mogła spowodować, że uwidoczniła się jakaś inna usterka? Silnik, który mam w mojej jedynce to M47 163 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może przy wymianie świec coś skopali. Źle wkręcili, coś im wpadło do gniazda. Może jednej nie udało im się wykręcić, tylko ukręcili i taka luźna siedzi w gnieździe. Powodów może być pełno. Trzeba posprawdzać wszystko co było robione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem napinacz, mam do wymiany koło pasowe ale nie miałem takich objawów jak u ciebie.

Jakiś czas temu wibracje miałem większe na drążku i budzie przez uszkodzoną rurę sprężynową na srodku wydechu nie wiem jak to się fachowo nazywa

Auto wcale nie chodziło głośniej po wymianie było o wiele lepiej.

Przyczyną mogą być też poduszki silnika.

U mnie okazuje się że są jak to mechanik stwierdził nie zerwane ale bardzo miękkie już i troszkę czuje jak wyrywa silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
A koło pasowe (tłumik drgań) w jakim jest stanie?

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.