Skocz do zawartości

zbiornik wyrównawczy cieczy.


dziarma92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem polega na tym, że musiałem wymienić zbiornik cieczy, jednak nie znalazłem o takim samym numerze OEM.

Zakupiłem praktycznie identyczny, jednak w moim starym zbiorniku był pływak w kształcie kostki, a teraz mam pływak z patykiem wystającym i po wymianie i zalaniu płynu chłodzącego cały czas pojawia się komunikat o zbyt niskim stanie płynu. Czujnik przełożyłem ze starego zbiornika.

 

Mój stary zbiornik nr. 1713752118905

 

Nowy zbiornik (numery porównawcze)

BMW 7519219

BMW 17137519219

BMW 17137542986

 

 

 

Czy ten pływak może być przyczyną tego komunikatu? Czy może jednak wina leży w czujniku?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plywak nie moze byc powodem info o niskim poziomie plywak to kawalek steropianu nie zadna mechaniczna rzecz :wink: sprawdz czujnik jednak wydaje mi sie ze masz zapowietrzony uklad :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na nim żadnej śrubki odpowietrzającej.Ze dwa tygodnie temu wymieniałem taki sam w mojej e60.Wszystko poszło gładko i nie musiałem nic odpowietrzać.Po mojemu to przy wyciąganiu uszkodziłeś czujnik poziomu,ja zamówiłem nowy więc nie musiałem używać starego.

Co do tego pływaka to pewnie patyk był ale się urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzasz przez kruciec ktory jest zaslepiony w zbiorniczku ale to tylko przypuszczenie jesli masz dobry poziom w zbiorniku to najpierw sprawdz czujnik :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.