Skocz do zawartości

Słabo dogrzewana kabina e90 320D


melonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ogrzewania w moim aucie nie działa jak powinno, otóż przy 28 jest dość chłodno, nie czuć ciepła z kratek. Sprawdziłem temp. oleju w ukrytym menu i na postoju auto ma 83-84 stopnie, natomiast jak już jadę to spada nawet do 64stopni.

Który z termostatów byłby do wymiany?

 

Dodam że płyn chłodniczy nie dawno wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Ogrzewania w moim aucie nie działa jak powinno, otóż przy 28 jest dość chłodno, nie czuć ciepła z kratek. Sprawdziłem temp. oleju w ukrytym menu i na postoju auto ma 83-84 stopnie, natomiast jak już jadę to spada nawet do 64stopni.

Który z termostatów byłby do wymiany?

 

Dodam że płyn chłodniczy nie dawno wymieniany.

 

Nie oleju a płynu chłodniczego.

 

Raczej jakiś temostat do wymiany, temperatura nie powinna aż tak spadać, a na postoju powinno być osiągnięte to 88-91*C.

 

Ale może być tez zapowietrzone - odpowietrzałeś poprawnie po wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem podobny przypadek. Dolałem płynu chłodzącego i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy.

Korzystając z okazji chciałbym się podpytać czy to normalne bo zaobserwowałem ostatnio przy dłuższej trasie że dmucha mi powietrze z kolumny w okolicach popielniczki i drążka zmiany biegów. W pewnym momencie kolumna robi sie strasznie zimna lub gorąca. Nawiew nastawiony 21 stopni auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że tam idzie nawiew, ale czy to normalne, że ręką czuć powietrze w okolicach zapalniczki? I że cała ta konsola robi się gorąca albo zimna (w zależności od temp jaką daje nawiew). Dodam że ze wszystkich kratek powietrze leci normalnie i z tył i z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrza w okolicach zapalniczki nie czuję (nie mam zapalniczki tylko schowek) ale wygląda po prostu na nieszczelność w kanale wentylacyjnym. Choć skłamałbym mówiąc, że go tam ręką szukałem :wink:

Nie ukrywam, że mam max ciepły nawiew na tył i po paru godzinach jazdy czuję, że mi ciepło w prawe kolano.

Dekor wokół drążka zmiany biegów jest na wcisk to łatwo sprawdzić co się dzieje pod spodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że mam max ciepły nawiew na tył i po paru godzinach jazdy czuję, że mi ciepło w prawe kolano.

Dekor wokół drążka zmiany biegów jest na wcisk to łatwo sprawdzić co się dzieje pod spodem :)

No właśnie coś w tym stylu. Niech się zrobi cieplej to będę chciał tam zajrzeć.

Dzięki mazzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ogrzewania w moim aucie nie działa jak powinno, otóż przy 28 jest dość chłodno, nie czuć ciepła z kratek. Sprawdziłem temp. oleju w ukrytym menu i na postoju auto ma 83-84 stopnie, natomiast jak już jadę to spada nawet do 64stopni.

Który z termostatów byłby do wymiany?

 

Dodam że płyn chłodniczy nie dawno wymieniany.

 

Nie oleju a płynu chłodniczego.

 

Raczej jakiś temostat do wymiany, temperatura nie powinna aż tak spadać, a na postoju powinno być osiągnięte to 88-91*C.

 

Ale może być tez zapowietrzone - odpowietrzałeś poprawnie po wymianie ?

TAk uklad napewno jest dobrze odpowietrzony, da się stwierdzić który czy termostat do wymiany części to takie wróżenie z fusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oba termostaty, temp już jest w normie postój 89-90 w trasie 86-87 ale w dalszym ciągu mam problem prawej strefy klimatronika, czy ktoś miał ten sam problem, że przy nastawe 28 stopni na dwie strefy, to strefa od kierowcy bucha ciepłem a prawa od pasażera takim chlodnawym powietrzem !?

 

Mazik- ktoś przy montażu tunela środkowego zapomniał ci włożyć plastikowych okrągłych zaslepek, są łącznie dwie (lewa i prawa ) , wiem bo też kiedyś zapomniałem jej założyć i miałem taki sam efekt jak opisujesz. Jak ściągniesz mieszek gałki zmiany biegów to powinieneś widzieć otwór na zaślepkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.